kuře se zeleninou

V jednoduchosti je krása a mnohdy stačí obyčejné suroviny a máte královský oběd. Třeba nedělní. Pečené kuře chutná všem, a když k němu zvolíte dobré koření a čerstvou zeleninu, máte vyhráno.

Kdyby záleželo na našich dětech, máme pečené kuře dvakrát do týdne. S křupavou kůžičkou a voňavou jasmínovou rýží. To je pro ně ta nejoblíbenější kombinace. Jenže pro nás, dospělé, je to nuda a tak se snažíme do tohoto oblíbeného jídla vpašovat občas nějakou inovaci.

Na pečené kuře používám ráda směsi koření. Oblíbila jsem si směs „zlaté kuře“, kterou najdete u stánků s kořením po celé republice. Hlavní je v něm paprika, sušená zelenina, sůl a další sušené koření. Chutná moc dobře. Ale použít se dá jakékoliv oblíbené koření.

Zeleninu do pekáče ke kuřeti můžete použít jakoukoliv, kterou máte rádi a máte ji doma. Já se snažím střídat podle sezony, ale také podle toho co jsem zrovna nakoupila a mám v lednici. V dnešním receptu jsou cherry rajčata, paprika a cuketa. Zbytky po víkendovém grilování.

Suroviny

  • 1 celé kuře
  • oblíbená směs koření na pečené kuře
  • 4 stonky cherry rajčat
  • 2 červené papriky
  • 1 malá cuketa
  • 2 červené cibule
  • 2 lžíce slunečnicového oleje

Postup

Kuře naporcujte. Omyjte a osušte. Důkladně a ze všech stran okořeňte připravenou směsí. Můžete použít kupovanou nebo doma vyrobenou kořenící směs. Výborné bude kuře potřené utřeným česnekem a posypané kmínem. Fantazii a chutím se meze nekladou.

Do pekáče dejte olej, rozetřete a naskládejte na něj porce kuřete, kůží nahoru.

Mezi kousky kuřete dejte omytou a osušenou zeleninu. Celé stonky rajčat. Cuketu omytou a nakrájenou na velké špalíčky, papriku nakrájenou na čtvrtiny, cibuli na půlkolečka.

Zeleninu lehce osolte a opepřete.

Pečte v troubě vyhřáté na 160 °C, 30 minut. Poté přidejte teplotu na 180 °C a dopečte, až bude maso hotové a bude mít křupavou kůrku. Bude to zhruba dalších 15 – 20 minut. Podle velikosti kuřete.

Podávejte s oblíbenou přílohou. Bagetou, brambory, rýží nebo těstovinami. My jsme použili úžasné malé těstovinové kuličky tempestine, které ze všeho nejvíce připomínají kuskus.

Dobrou chuť přeje Elly.

Tipy na víkendové menu

hráškový krém s mátou

Libuščino vepřové

Šnečkové jahodové koláčky

Reklama