kuře s červenou čočkou a mrkví

Kuřátko v jarních barvách vám rozveselí den a zachutná vaší rodině třeba jako voňavý nedělní oběd. Pečená mrkev provoněná šťávou z kuřete a ve stejné šťávě uvařená čočka. Všechno z jednoho pekáče, z trouby a s minimem práce.

Kuře je prostě vděčný základ na každý oběd. Pečené, dušené, smažené, vařené. Vcelku, rozporcované, na kousky, plátky, v polévce. Jeho příprava většinou netrvá dlouho, a když už nevíte coby, potřete ho grilovacím kořením a vcelku upečete. Doplníte rýží a máte královský oběd, při kterém budou dospělí i děti olizovat každou kostičku.

Já jsem tentokrát typ jídla, které miluje každá kuchařka. Z jednoho hrnce/pekáče. Minimum nádobí, rychlá příprava. A krásná volná neděle :-)

Suroviny

  • 1 celé kuře
  • 250 g červené čočky
  • 6 velkých mrkví
  • růžová himalájská sůl
  • 100 g másla
  • 350 ml vody

Postup

Kuře omyjte a osušte. Naporcujte na 4 díly. Ty ze všech stran osolte.

Do hlubšího pekáče nasypejte čočku. Mrkev oloupejte, nakrájejte na špalíčky a přisypejte k mrkvi. Lehce osolte, obojí se ještě dochutí šťávou z kuřete. Zalijte připravenou vodou.

jarní kuře

Na čočku s mrkví naskládejte kuřecí kousky, kůží nahoru. Na každý kus kuřete dejte plátek másla. Spotřebujte asi polovinu másla, druhou polovinu si nechejte bokem. Na kuře ji položíte těsně před dopečením.

Pečte na 170 °C, asi 45 minut. Záleží na velikosti kuřete. Po upečení v pekáči nebude téměř žádná tekutina (nebo vůbec žádná) a kůžička bude pěkně křupavá.

S čím podávat? My jsme zkoušeli bramborové noky a byly výborné. Je to však skoro zbytečné. Najíte se i kuřete spolu s čočkou a mrkví.

Dobrou chuť přeje Elly.

Čtěte také

cornflakes řízek

plumlovský řízek

Laksa Jamie Oliver

Reklama