pečené brambory s lososem

Brambory pečené ve slupce jsou velká pochoutka. A vlastně k nim ani nemusí být žádné maso, ani nic jiného. Jsou skvělé jen tak. Například s trochou tvarohu a pažitkou. Nebo klidně s domácí tatarkou. Třeba se vám podaří někde sehnat takové mini brambory, jaké jsme pekli v našem receptu.

Dostala jsem od maminky brambůrky. Opravdu. Mini brambory, které se nemůžou pojmenovat jinak než brambůrky. I když se ve zdrobnělinách nevyžívám. Takové brambůrky nechce nikdo loupat. A navíc, není důvod. Protože jsou výborné i se slupkou. Stačí je jen upéct s nějakým kořením a trochou oleje nebo sádla.

Když už jsou upečené, můžete si je dát prostě jen tak. Vyšlehat si k nim třeba trochu tvarohu s česnekem a pažitkou. Nebo je klidně doplnit pečeným kuřecím masem. Já jsem k nim opekla lososový filet, který jsem jen lehce okořenila stejným kořením jako brambůrky. Použila jsem moc dobrou směs koření od Cornish Sea Salt - mořskou sůl, drcený černý a zelený pepř, mořské řasy a mořský salát. Je celkem pikantní a dodá jídlu zajímavou chuť.

brambory s mořskou solí

Můžete však použít třeba jen sůl a pepř nebo svou oblíbenou směs koření.

Nesehnali jste maličké brambory? Můžete si připravit i ty větší. Jen doporučuji nakrájet je třeba na čtvrtiny.

Suroviny

  • 1 kg co nejmenších brambor
  • sůl a oblíbené koření
  • olivový olej
  • čerstvé bylinky
  • 4 kousky lososa

Postup

Brambory omyjte a odrhněte kartáčkem. Osušte. Vsypejte do pekáčku a posypejte kořením a solí. Přilijte několik lžic oleje a důkladně promíchejte.

Pečte v troubě vyhřáté na 170 °C, dokud brambory nezměknout. Čas je různý, záleží na velikosti brambor.

Až jsou brambory téměř upečené, tak začněte připravovat lososa. Ochuťte filety solí a stejným kořením, jaké jste použili na brambory.

brambory s lososem

Na pánvi rozehřejte trošičku oleje a dejte opékat filety, nejdříve kůží dolů. Asi po pěti minutách otočte a dopečte z druhé strany.

Ihned podávejte, s bramborami. Na prvním obrázku je jídlo doplněno česnekovou zakysanou smetanou.

Dobrou chuť přeje Elly.

Čtěte také

Reklama