brambory s masem

Dvě základní suroviny - mleté maso a brambory. Přidejte k nim cibuli a máte výborný oběd nebo večeři. Snadný, ne příliš drahý a chutný. Toto jídlo je skvělé se zeleninovým salátem nebo jen hromadou nakrájené zeleniny.

Dnes se nebudeme tvářit, že jde o nějaký kulinářský zázrak a umělecký kuchařský výtvor. Jednoduché jídlo plné dobré chuti, kterým nakrmíte celou rodinu. A to je přece fajn.

Pro tohle jídlo mě inspirovaly recepty, které najdete na internetu pod anglickým názvem „casserole“. Jde o směs masa a zeleniny, doplněné o přílohové jídlo jako je rýže, těstoviny nebo brambory. Všechno se společně peče nebo vaří v jedné nádobě a poté takhle společně i servíruje. Kombinací je nekonečně mnoho, často se jídlo zasypává sýrem.

Výhoda? Málo ušpiněného nádobí, rychlá příprava a výborná chuť.

Suroviny

  • 1 kg brambor
  • 1 kg směsi hovězího a vepřového masa, umletého
  • 2 cibule
  • sůl a pepř
  • 150 g goudy

Postup

Brambory oloupejte, nakrájejte na kostičky. Maso umelte na masovém mlýnku. Cibuli nakrájejte nadrobno.

Všechny suroviny promíchejte, ochuťte solí a čerstvě mletým pepřem. Míchat můžete rovnou v pekáčku, ve kterém budete zapékat. Můžete přidat čerstvé bylinky, oblíbenou kořenící směs.

Pekáč dejte do trouby vyhřáté na 180 °C a pečte, než změknou brambory. Bude to trvat různě dlouho, podle velikosti kostiček, na které jste nakrájeli brambory. Nám to trvalo asi 45 minut.

Až jsou brambory měkké, zasypejte obsah pekáčku nastrouhaným sýrem. Zapékejte tak dlouho, než se sýr rozpustí.

Výborné je tohle jídlo s křupavými sladkokyselými okurkami.

Dobrou chuť přeje Elly.

ETA Gratus Maxipasta

Kuchyňský robot ETA Gratus Maxipasta je svým příslušenstvím přizpůsoben speciálně pro milovníky domácích těstovin. Celokovový robot o výkonu 1200 W za vás vyválí těsto, nakrájí nudle nebo vytvaruje penne. Současně je vybaven také mlýnkem na maso, lisem na bobuloviny, ovoce i zeleninu, nástavcem na strouhání a 4 metlami a háky na přípravu těsta i skleněným mixérem. Další příslušenství je možno dokoupit. Ve velké nerezové míse připravíte až 2,5 kg těsta. Robot Gratus jev České republice nejprodávanějším robotem posledních tří let. Více se dozvíte na stránkách eta.cz.

Další zapečené pochoutky na našem magazínu

slané palačinky

šunkofleky

Reklama