pečené brambory s dýní

Je tady podzim a s ním i čas dýní. Ať si z desítek druhů vyberete jakoukoliv, neprohloupíte. Chutnají totiž výborně. Každá má malinko jinou chuť, jinou barvu, tvar i strukturu. Nejsnadněji se pracuje s dýní Hokkaido, nemusí se totiž loupat. Dnes si z ní připravíme snadnou přílohu. Nebo klidně bezmasé hlavní jídlo.

Jednoduchý nápad, který rozvoní každou kuchyni. Protože dýně voní překrásně. Podzimem. Tak nějak hřejivě. Svou barvou rozzáří každé jídlo, do kterého ji přidáte. Jedna z mých nejoblíbenějších je dýně Hokkaido. Nejen pro svou chuť, ale snad hlavně pro svou úžasnou barvu.

pečená dýně s brambory

Kromě dýňové polévky zbožňujeme také dýňové máslo, dýňové pyré jako přílohu a také pečenou pikantní dýni. A vlastně mnoho dalších receptů a pochoutek z dýně.

suroviny na pečenou dýni s bramborami

Poslední z dýňových jídel, které jsem doma servírovala, byly brambory pečené s dýní a šalvějí. Použila jsem je jako přílohu k vepřovým medailonkům. Obsah pekáčku byl tak chutný, že bych si klidně dokázala představit, že bude sloužit jako hlavní, bezmasé jídlo. Nejen jako příloha.

Suroviny

  • 600 g oloupaných brambor
  • 1 dýně Hokkaido
  • sůl a pepř
  • lístky čerstvé šalvěje
  • kvalitní olej (já jsem použila zastudena lisovaný olej z lískových oříšků)

Postup

Připravte si pekáček, do kterého nakrájíte na kousky oloupané brambory.

Dýni překrojte napůl, velkou lžící vydlábněte měkkou část se semínky a nakrájejte na větší kostky.

dýně hokkaido

Kousky dýně přidejte do pekáčku k nakrájeným bramborám. Ochuťte solí a pepřem, přilijte olej a lístky šalvěje. Můžete malinko podlít vodou.

Pečte přiklopené v troubě vyhřáté na 160 °C, asi 25 minut. Potom odklopte a dopečte doměkka. Celková délka pečení záleží na velikosti kousků, které jste nakrájeli.

pečené brambory s dýní

Dobrou chuť přeje Elly.

Čtěte také

Reklama