Čtenářka Helena se statečně přiznává, že nerada vaří. Na bylinky ale nedá dopustit a přidala i svůj oblíbený recept na pečenou mrkev. Díky Heleno.


Je to asi blbý napsat takhle veřejně , ale já vaření nemusím. Když už se k tomu dostanu tak to většinou chutná dobře , ale mezi mé koníčky bych to rozhodně nezařadila.

Téma bylinek je ovšem moje , miluju bylinky , ať už na pohled když kvetou, nebo na chut- když si utrhnu lístky dobromyslu a jen tak je  bez ničeho  pozřu , to je nádhera.

A nebo pro jejich úžasnou vůni, moje favoritka je mateřídouška rozmačkaná v prstech , to je tak krásná vůně, že se jí nevyrovná  snad ani Dior .

Máme pár oblíbených kořenících směsek ,mezi kterými hraje prim asi Gyros ale pokud už něco do toho hrnce s vodu hodím přidávám ráda to co utrhnu na svojí zahradě. Něco pěstuju plánovaně, něco roste protože samo chce .

Mám za kopcem kamarádku, která se zabývá permakulturou , naší  společnou biblí  je Zahrada jako mikrokosmos - vřele doporučuji !!!  Ta vaří úžasně , projde zahradu sem tam něco uškubne , vrazí do hrnce , přidá zeleninu , jídlo vypadá sice jako pro králíky ale chutná nevídaně.

Naposledy , když jsem u ní byla  jsme měli  karbanátky z vařeného celeru s ovesnýma vločkama , všelijakým listím a kořením. Koukala jsem se na to značně nedůvěřivě , ještě k tomu ten vařený  celer,  fuj, povídal můj mozek, pak ale nastalo slavnostní dohubyvzetí - nesdělitelný zážitek :-) .

Já sama dělám nejčastěji  vařenou zeleninu , těstoviny s nějakou příchutí , nebo i pečenou  zeleninu - to je takový  dort pejska a kočičky .

Do pekáčku dáte brambory, cibuli, celý česnek , mrkev, petžel - osolíte , proložíte rozmarýnem nebo tymiánem , je dobrý přidat pár plátků slaniny  a pečete  a pečete  .

Nic proti flákotě ,ale taková pečená mrkev s rozmarýnem s příchutí slaniny, to nemá chybu

Helena
Text nebyl redakčně upraven


  • Bylinky a zeleninu si kupujete, nebo pěstujete?
  • Z jaké zeleniny nejraději vaříte?
  • Máte nějaký zajímavý recept?
  • Jak se z vás stala zahrádkářka?
  • Nebo proč se z vás nikdy nestane?
  • Máte ráda zeleninu a bylinky? Které? Proč?
  • Pochlubte se  svými výpěstky a svými zahrádkami s poživatelnými rostlinami…

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás dnes v 16 hodin odměním knihami: Biokuchařka Hanky Zemanové a Kuchařka pro dceru od Jany Florentýny Zatloukalové

Reklama