pečená jablíčka s máslovým karamelem

Před nedávnem jsem náhodou narazila na nabídku jedné rodinné konzervárny. Nad pochoutkami v nabídce se mi sbíhaly sliny. Nejrůznější paštiky, sirupy, kompoty, džemy. A jeden z nich mě opravdu dostal. Pečená jablíčka s máslovým karamelem. Mňam. Jen si to představte. Použití - jako džem nebo jen tak, na mlsání. Po uvaření u nás mnoho ochutnávajících řeklo, že by skleničku slupli jen tak, jako přesnídávku. :-)

Příprava jednoduchá, z kila jablek připravíte asi pět skleniček. Použila jsem malé skleničky od jogurtu 200 g.

Postup

1 kg jablek (můžou být padané a vážíme až po oloupání a odkrojení jadřinců)
150 g třtinového cukru
150 g másla

Postup

Jablka nakrájíme na malé kousky a dáme do pekáčku. Já jsem použila teflonový pekáč a bylo to super, vůbec se nepřichytávaly ani ke dnu, ani k okrajům. Pekáč s jablky dáme do trouby, vyhřáté na 180 °C a pečeme doměkka. Průběžně promícháváme a pečeme na spodní příčce, ať nám jablíčka shora moc neztmavnou.

pečená jablka s máslovým karamelem

Čas, jak dlouho trvá, než se jablka upečou, je různý, záleží na velikosti nakrájených kousků a samozřejmě také druhu jablek.

Mezitím, co se nám pečou jablka, připravíme si máslový karamel. Rozpustíme v hrnci máslo, na které vsypeme cukr a za stálého míchání necháme cukr rozpustit a zkaramelizovat.

Karamel přidáme do hotových upečených jablek a ještě rozmixujeme. Já jsem použila tyčový mixér, ale směs můžete nalít také do klasického mixéru a rozmixovat pěkně dohladka.

Ihned, horké, plníme do dobře umytých sklenic, zavíčkujeme a obrátíme dnem vzhůru. Po úplném vychladnutí skladuji v lednici.

pečená jablka s máslovým karamelem

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama