Připravte si z této původně středomořské zeleniny skvělou přílohu. Řepu upečte, oživte tymiánem, vlašskými ořechy a kozím sýrem a řepě navždy podlehnete.

re1.jpg

Na čtyři porce si připravte tyto ingredience:

  • 6 bulev červené řepy,
  • 60 g strouhaného kozího sýra,
  • hrst vlašských ořechů,
  • 2 lžíce tymiánu,
  • 2 lžíce másla,
  • špetku soli a pepře.

Jak postupovat?

  1. Červenou řepu pečlivě omyjte a zbavte ji zbytků hlíny a písku. Neoloupané celé bulvy rozložte do pekáčku vyloženého pečicím papírem, aby se nedotýkaly a mohl kolem nich volně proudit vzduch.
  2. Pekáček vložte do trouby předehřáté na 200 °C a pečte klasicky při současném horním a spodním ohřevu asi 45 minut. Poté snižte teplotu na 140 °C a pečte ještě dalších 30 minut, dokud se řepa nerozvoní a nebude krásně měkká. Můžete si práci usnadnit – některé trouby umožňují nastavit pečení v krocích, takže nemusíte hlídat čas a vše nastavíte na začátku.
  3. Opečenou červenou řepu oloupejte a rozkrájejte na větší kusy.
  4. V pánvi rozehřejte máslo a zprudka kostky červené řepy osmažte. Dochuťte solí a pepřem. Přidejte nasekaný tymián. Podávejte s nadrobeným kozím sýrem a hrubě nasekanými vlašskými ořechy jako přílohu nebo jako teplý salát.

Tip na výkonnou troubu s pečením v krocích

re2.jpg

Kombinovaná trouba Gorenje BOP798S54X s programovacím modulem ProCook je vybavená přednastavenými programy a funkcemi a také teplotní sondou. Dokáže vyvinout teplotu až 300 °C. Má patentovaný klenutý vnitřní prostor po vzoru starých kamenných pecí, který spolu s cirkulací vzduchu MultiFlow 360° zaručuje profesionální rovnoměrné pečení i přípravu více pokrmů najednou bez smíchání vůní a chutí. Má i funkci pro pečení ve dvou nebo třech krocích, kdy nastavíte způsob ohřevu, teplotu a čas na začátku, abyste během přípravy pokrmů už nemuseli nic měnit – hodí se to při přípravě pokrmů, které vyžadují změny teploty, třeba chleba nebo lasagní. Nechybí ani program pro automatické pečení masa se sondou, pomalé pečení, šetrné rozmrazování, ohřev talířů a mnoho dalších. Ke komfortu přispívá postupné tlumené dovírání dvířek trouby a teleskopické plnovýsuvy na dvou úrovních. Vnitřek trouby je z mimořádně odolného 100% smaltu SilverMatte. Praktická je i ochrana nerezových částí povrchu proti otiskům prstů nebo pyrolytické automatické čištění vnitřku bez použití chemie. Trouba stojí 19 990 Kč.

Více informací cz.gorenje.com
6239cdf94dad2obrazek.jpg