Také jste propadly kouzlu roztomilých a výborných dortíků s názvem cupcaky? Protože se staly hitem, povídali jsme si o nich s naší redaktorkou rubriky Vaření a známou foodblogerkou www.bohynekuchyne.cz , která je peče velmi často a patří mezi její oblíbené.

Pečeš ráda cupaky? Proč?
Cupcaky peču ráda, protože mě baví, jak si s nimi můžu vyhrát. Přemýšlím už nad tím, do jakého papírového košíčku dám který druh, tak aby barva a styl ladily s druhem těsta a krémem, případně dalšími ozdobami. Líbí se mi, že cupcaky jsou takové jednohubky, maličké roztomilé dortíky.

Elly

Vnímáš kolem sebe a ve světě receptů a food blogů, že cupcaky jsou oblíbenou novinkou moderní kuchyně?Cupcaky musí každý milovat. Jsou ozdobou každé slavností tabule a čím dál více lidí si k nim nachází cestu. Ještě nedávno téměř nikdo nevěděl, co cupcake vlastně je. Dnes jsou oblíbené na dětských oslavách, nesmí chybět ve sladkých barech a na svatbách se často ladí ke svatebnímu dortu.

Roztomilé dortíky - cupcaky

Cupcaky nesou svůj název podle malých pohárků zhruba o velikosti čajového hrnečku, ve kterých jsou jednotlivé dortíčky pečeny. Každá dortová „jednohubka“ se skládá ze dvou částí. Tou první je korpus, který je upečen ze základních surovin ve formě na muffiny. Druhou částí je krém či případně jiná ozdoba. Tyto roztomilé dortíky tak okouzlí nejen svou chutí, ale také vzhledem. Obě dvě části mohou mít různé příchutě, vůně i barvy. Čokoláda a vanilka jsou nejoblíbenějšími klasikami. Fantazii se však meze nekladou, můžete si upéct takový cupcake, na jaký máte zrovna chuť. Vyzkoušet můžete i méně netradiční příchutě, inspiraci hledejte na  www.pecenijeradost.cz.

Jaké zajímavé cupcaky jsi vyzkoušela?
Peču ráda nejen sladké, ale i slané cupcaky, které občas někoho překvapí. Takový mini cupcake s anglickou slaninou, z bramborového těsta, s krémem z nivy - ten byl opravdu zábavný. Každý totiž čeká, že ten roztomilý dortík musí být sladký. Jenže to není vždycky pravda.

Staly se součástí menu nějakých významných událostí?
Líbí se mi obliba sladkých barů, kdy jsou všechny sladkosti na stole laděné do stejného stylu, barevného tónu. Sladké bary jsou oblíbené při různých oslavách a často bývají součástí svatební hostiny. S hlavním a největším svatebním dortem potom ladí nejen cupcaky - mini dortíky, ale také oblíbené cake pops - dortová lízátka, nejrůznější dezerty v miskách, makronky, koláčky, řezy...

Co děti? Vím, že ti v kuchyni pomáhají, jsou cupcaky jejich oblíbené minidortíky?
Obě naše děti jsou v kuchyni jako doma a Pepíno ve svých dvanácti letech dokáže bez pomoci připravit svůj oblíbený recept. Základem je těsto s jogurtem a ovocem a krém z vyšlehaného tvarohu s medem. Devítiletá Tonička je spíš pomocník a ráda třeba míchá těsto. Nejraději však vybírá košíčky, ve kterých se budou cupcaky péct. Preferuje cupcaky, ve kterých není čokoláda. Ty jediné jí moc nejedou.

Co bys poradila čtenářkám, které je ještě neznají?
Ze začátku by měly vyzkoušet jako základ nějaké jednoduché těsto na muffiny, které mají vyzkoušené. Později zkoušet složitější recepty. Důležité je také to, že se opravdu musí dodržet postup v receptu. Sypké suroviny se musí promíchat všechny společně a zvlášť se promíchávají ty tekuté. Až potom se tekutá a sypká část smíchají dohromady. Těsto se nešlehá, opravdu pouze míchá. Jinak platí klasické pečicí zásady. Všechny suroviny na těsto by měly mít pokojovou teplotu.

Jaké jsou důvody, proč je vyzkoušet?
Řekla bych, že především jejich hravost. Jsou krásné na pohled, barevné i bez potravinářského barviva (díky papírovým košíčkům), dají se nekonečně zdobit. Já je mám třeba ráda také jako dárky. Můžete si koupit hezkou papírovou krabičku, kde jsou vyřezány díry, ve kterých cupcaky pěkně drží. Krabičku ozdobíte, popíšete, svážete stuhou a můžete jít blahopřát babičce nebo kamarádce k narozeninám.

Jaké jsou tvé vlastní, oblíbené? Jaké ráda pečeš?
Mám ráda „red velvet“ cupcaky, z červeného těsta s krémem z mascarpone. Oblíbené jsou u nás také cupcaky z vanilkového těsta, do kterých se po upečení a vychladnutí udělá díra, která se naplní citronovým krémem. Vrchol celého cupcaku je potom čepička z  bílkového sněhu, která se lehce zapeče pod grilem. Tyhle jsou fakt výborné, svěží.

Promítá se do receptů i sezona různých ingrediencí? Jakých například?
V létě se určitě více pečou cupcaky plné ovoce, s lehkými ovocnými krémy. Těším se každý rok na podzimní dýňovou sezonu, protože dýně je výborná do těsta i do krému. Navíc výsledný cupcake krásně obarví. Stejné je to s červenou řepou, kterou používá do red velvet cupcaků, místo potravinářského barviva. Na jaře jsou nejlepší mrkvové cupcaky z mladé mrkve, s krémem z tvarohu a medu. A když se vrátíme ke slaným cupcakům, tak medvědí česnek je skvělou surovinou opět do těsta i krému. V zimě peču ráda čokoládové varianty, protože čokoláda je dobrá na nervy a dodává dobrou náladu místo sluníčka.

Jaké máte oblíbené cupcaky vy? Napište nám pod tento rozhovor.

Na stránkách www.pecenijeradost.cz najdete řadu zajímavých receptů nejen na sladké, ale také na slané cupcaky. Jestli jste propadli jejich kouzlu, rozhodně se inspirujte. 

Reklama