Určitě také znáte ten slavnostní pocit, když něco dovršíte. Může to být vaše studium, pracovní úspěch nebo oslava nějakého výročí. Je to pocit hrdosti, který vás naplní. Úspěšný výsledek podtrhne a zpečetí to, o co jste usilovali. A stejně tak je to i s Dove deodoranty. Věřili jsme jim a dermatologická studie* nám potvrdila, že důvěra byla na místě. Dove deodoranty/antiperspiranty jsou nejen účinné, ale zároveň i pečují o vaši pokožku.

 

Z výsledků studie vyplývá, že Dove je jediným deodorantem/antiperspirantem, který obsahuje ¼ hydratačního krému, proto je vhodný i pro právě oholenou pokožku podpaží. Zároveň ale snižuje intenzitu pocení v průměru o 20 %. Účastníci studie po aplikaci Dove deodorantu/antiperspirantu nepociťovali podráždění kůže, svědění nebo zčervenání pokožky podpaží. Problém nebyl zaznamenán ani s přesušením nebo zvýšeným napětím pokožky. Při hodnocení dermatologem byla pravidelně holená oblast ošetřovaná Dove deodoranty/antiperspiranty ohodnocena v  85 % jako vůbec nepřesušená a  v 77 % bez patrného podráždění.

 

Už výše uvedená fakta by mohla být dostatečným důvodem, abyste si byla jistá, že používání deodorantů/anitperspirantů, speciálně těch od Dove, vám bude prospěšné. Pojďme se ale podívat, jak je to vlastně s pocením a vůněmi podrobněji.

 

Je zajímavé, že pocení nemůžeme ovládat vůlí. Naše tělo zvýšeným pocením automaticky reaguje na to, když nám něco udělá velkou radost, nebo naopak když nás někdo rozesmutní a vyděsí. Normální míra pocení je přirozená. Přesto je ale příjemné mít možnost pocení omezit. Na to jsou určeny antiperspiranty. Praktické je, když se ale zároveň i navoníme, a od toho tu jsou deodoranty. Jejich kombinace nám tedy bude vyhovovat nejvíce.

 

Vůně odedávna patří k ženě, a proto si každá z nás hledá svou oblíbenou. Tu, ke které by se mohla vracet. Takovou vůni pak znají i naši přátelé, a když se s ní setkají, vzpomenou si na nás. Speciální kategorií vůní jsou pak feromony. Jedná se o lidskou vůni, kterou vnímáme přirozeně, ani o tom nevíme. Tyto chemické látky vysílají podvědomé signály lidem v našem okolí a zároveň spouští jejich odezvy. Ne nadarmo se proto říká, že vám někdo příjemně voní. Jsou lidé, kteří nám jsou sympatičtí, přitahují nás, ačkoliv o nich nic nevíme. Právě za to jsou zodpovědné feromony.

 

Určitou společenskou normou je ale příjemná vůně, která s feromony nesouvisí. Je normální dodržovat pravidelné hygienické návyky, ke kterým používání deodorantu určitě patří. Místa v podpaží jsou ale na styk s chemickými látkami citlivější než například krk či zápěstí. Je to způsobeno také účinky holení podpaží, během kterého jsou částečně poškozovány vrchní vrstvy pokožky. Výzkum účinků holení na celkový stav pokožky ukázal, že holení má za následek okamžité porušení bariérové funkce kůže, čímž umožňuje únik vody a přirozených zvlhčujících faktorů z tkání. Výrazné zvýšení povrchové suchosti pokožky je patrné ještě čtyři dny po holení. Z těchto důvodů je velmi vhodné používat jediný antiperspirant/deodorant, který zároveň ¼ hydratačního krému pečuje o vaši pokožku. A tím je právě Dove.  

 

 

 

* Studie se účastnilo 100 osob.