Bohužel ze statistik vyplývá, že mnoho maminek stále ještě tak trochu podceňuje péči o chrup svých dětí. Přitom začít provádět správnou ústní hygienu je nutné, jakmile se dítěti začnou mléčné zuby prořezávat.

Samozřejmě, že nejdříve se o správné čištění starají rodiče, většinou matka, ale s postupujícím věkem si již dítě postupně začíná zuby čistit samostatně. Důležitý je správný postup, který by si mělo osvojit hned od začátku. To znamená čistit si zoubky směrem od shora dolů a nezapomínat ani na zadní části.

Zubní kartáček by děti měly mít měkký, aby nezraňoval dásně. Po opotřebování je nutné kartáček vyměnit. Zoubky by si dítě mělo čistit, má-li možnost, vždy po jídle a zejména po konzumaci sladkostí. Nikdy by se nemělo opomenout čištění zubů na noc. V období mezi druhým a třetím rokem by měl chrup dítěte vyšetřit zubní lékař, který zároveň vysvětlí podrobné zásady systematické péče o zuby malého dítěte.

I malé dítě může mít zubní kaz, který je potřeba ošetřit. Je nutné, aby se k lékaři dostal včas a za doprovodu někoho z rodičů. Pokud rodiče s návštěvou otálejí a oddalují ji, připravují tak svému dítěti nepříjemný, traumatizující zážitek, který může ovlivnit jeho přístup k zubnímu ošetření i do budoucna.

Zubní pasta Vademecum s veselým krokodýlkem
Správnou péči o chrup našich dětí zajištuje i vhodný výběr zubní pasty.
Pasta Vademecum patří mezi velmi oblíbené a účinné prostředky ústní hygieny, a samozřejmě má ve své nabídce i varianty, které jsou určeny dětem.

Zubní pasty Vademecum Junior jsou pro děti velmi přitažlivé. Již z obalu, na kterém se na děti usmívá veselý krokodýlek je patrné, že je určena malým spotřebitelům. Dětem je přizpůsobená i chuť zubní pasty - Vademecum Junior s příchutí jablka, či jahody. Záleží jen na chuti vašeho dítěte.

Kvalita Vademecum Junior zubních past je zaručena složením s obsahem kalcia a fluoridu, které mají výrazný podíl na udržení zdravého chrupu vašich dětí.   

        
Reklama