5e983e09110f2obrazek.png
Foto: Shutterstock

O tom, abychom byly v době koronavirové motivované, bylo napsáno už mnoho. A ano, je to opravdu čas, kdy je vhodné myslet na sebe, dospat probdělé hodiny, umýt okna a udělat generální úklid domácnosti. Je to ale také čas, kdy mnoho z nás zasedá hned ráno k práci a zvyká si na nové podmínky a na fakt, že musíme být důsledné a ideálně celý den nesedět u počítače v pyžamu a s vrabčím hnízdem na hlavě.

Využijte tento čas k tomu, abyste naplno poznaly, co znamená ono kouzelné „selfcare“, tedy péče o sebe samé. Máte příležitost pustit se do toho, co jste dlouho odkládaly nebo na ně zkrátka nebyl vůbec čas.

Něco pro tělo

Ne nadarmo se říká, že je ve zdravém těle zdravý duch. Pokud máte pocit, že doma cvičit jednoduše nejde, tak je načase toto tvrzení přehodnotit, a naopak se fofrem postavit na podložku. Cvičení udrží v kondici nejen vaše tělo, ale i mysl. Endorfiny, které během cvičení naše tělo produkuje, jsou totiž k nezaplacení a úsměv od ucha k uchu je lékem na všechno.

Cvičit můžete podle videí na Youtube (inspiraci najdete zde) nebo třeba se svým chytrým telefonem a za pomoci chytrých aplikací (čtěte zde). K tomu, aby vás cvičení bavilo, se navíc vybavte těmi správnými pomocníky – podložkou, která neklouže, ručníkem, lahví na vodu, kvalitní hudbou a cvičebními pomůckami. A že je doma nemáte? To nevadí. Činky nahraďte lahvemi s vodou, klasický kettlebell vyměňte za pytel prášku na praní, místo švihadla použijte šňůru od prádla nebo vodítko na psa a jako posilovací gumy můžete využít tzv. gumicuky, které by měl mít váš partner v autě nebo garáži.

5e983b9008ba1obrazek.png
Manduka 1910 Kč / Sencor 599 Kč / Spokey 349 Kč

5e983ba557ad4obrazek.png
Myprotein 679 Kč / Sodastream 359 Kč

Něco pro krásu

5e983eba7ae4eobrazek.png
Foto: Shutterstock

Být doma má jednu velkou výhodu – můžete dát odpočinout své pleti od pravidelného nošení líčidel, a naopak jí můžete pravidelně hydratovat, vyživovat a pečovat o ni pomocí nejrůznějších masek. To samé platí i pro vlasy. Léto se blíží, a tak je nejvyšší čas je na vysoké teploty a sluneční záření připravit. Dopřejte i své kštici důkladnou péči a zajistěte si, že budou krásné lesklé, silné a zdravé. A pozadu nenechte ani své ruce a nohy. Pokud jsou všechny salony zavřené, pusťte do manikúry a pedikúry samy. Nezapomínejte na pravidelné pilování, peeling a kúru, která zajistí nehtům dostatek síly a výživy.

A pokud byste si přeci jen chtěly dopřát něco extra. Dejte si relaxační koupel plnou bublinek. „Koupel se od sprchování významně liší. Uvolňuje kožní tkáň, takže vaše pleť vypadá hladší a hydratovanější, a přivádí krev na povrch, což napomáhá obnově kožních buněk. Je skvělá i pro vaši mysl. Její kouzlo spočívá v tom, že necháte odplout své myšlenky a budete jen ponořeni do vody, která vás obklopuje,“ říká vývojářka Lush Spa Hannah Lammiman.


5e983c06ce9c4obrazek.pngStayunique 279 Kč / Dermacol 59 Kč / Kérastase 854 Kč

5e983b506cbf3obrazek.png
BaByliss 990 Kč / Notino 218 Kč / Lush 285 Kč
5e983c1d7f9e3obrazek.pngDermacol 149 Kč / Lush 200 Kč

Něco pro mysl

V neposlední řadě by si každý z nás měl najít čas na osobní rozvoj. Mrzí vás, že jste se nikdy nezačaly učit cizí jazyk? Že nemáte čas na čtení nebo by vás bavilo učit se online podle nejlepších koučů na světě? Internet má v tomto velké plus, najdete zde vše, co by vás zajímalo. A říká se, že bohatě stačí půl hodiny času k tomu, abyste se sebevzdělávaly. A ruku na srdce, tolik času si jistě vymezí každá z nás, že?

  • Kouzlit, patchworkovat nebo kreslit pravou hemisférou nabízí třeba kurzyproradost.cz.
  • Učit se od těch nejlepších můžete na stránce masterclass.com. A koho zde můžete nasávat inspiraci nejen ke svému podnikání? Třeba od Anny Wintour, šéfredaktorky Vogue, fotografky Annie Leibovitz, make-up artistky Bobbi Brown, herečky Natalie Portman, nebo třeba šéfkuchaře Gordona Ramsayho. Tento kurz vás nadchne a rozhodně stojí za to do něj investovat.
  • Objednat si také můžete online výuku jazyků. Takovou možnost nabízí například skrivanek.cz. Oprášit nebo začít můžete kurz angličtiny, ruštiny, španělštiny nebo třeba francouzštiny.
  • A protože se o oboru IT říká, že je to obor budoucnosti, díky stránce czechitas.cz se můžete začít učit kódům, javascriptům nebo třeba grafice. Kurzy jsou dělané nejen pro dospělé, ale i učenlivé děti.

Také si přečtěte:

Reklama