Právě častý kontakt s vodou, mýdlem a dezinfekčními prostředky dává však pokožce rukou pořádně zabrat. Jak pečovat o jejich čistotu bez újmy? Jak udržet ruce krásné i při jejich extrémní zátěži? A jak jejich pokožce co nejvíce ulevit? Na tyto otázky vám odpoví kosmetické vývojářky české značky Manufaktura – Eva Horčíková a Tereza Růžičková.
5e7cbbea42d98image.png

Co se děje s pokožkou našich rukou při jejich častém mytí?

Na povrchu pokožky se běžně vytváří přirozený hydrolipidický film, tvořený výměšky mazových a potních žláz, který působí jako bariéra před nepříznivými vlivy vnějšího prostředí, zabraňuje průniku bakterií a plísní a pomáhá udržovat vodu v pleti. Při častém mytí vodou je tento hydrolipidický film z rukou odstraňován a pokožka rukou se tak stává suchou, hrubou a náchylnou k praskání a snazšímu průniku škodlivin.

Jak reagují naše ruce na časté používání antibakteriálních gelů a dezinfekcí?

Vysoký obsah lihu v antibakteriálních gelech a dezinfekčních prostředcích pokožku vysušuje a velmi namáhá. Může docházet k tvorbě různých podráždění a alergií, které jsou často doprovázeny začervenáním, popraskáním a svěděním pokožky.

Jak pečovat o své ruce při jejich nadměrné zátěži?

Důležité je používat kvalitní mycí prostředky, které díky obsahu přírodních olejů a glycerinu napomáhají pečovat o pokožku rukou již při jejich mytí a zmírňovat negativní dopady častého kontaktu s teplou vodou. Je také nutné častější používání poctivých hydratačních a ochranných krémů.

Jaké látky by měly krémy obsahovat, aby poskytly rukám tu správnou intenzivní péči?

Kvalitní krémy by měly určitě obsahovat vyšší procento přírodních rostlinných olejů (mandlový, meruňkový apod.) či másel (například bambuckého) a dalších aktivních látek, pečujících o naši pokožku (panthenol, vitaminy, ovesný beta-glukan…). Důležitý je také obsah hydratačních látek - glycerinu, kyseliny mléčné apod. Luxusnější produkty k péči o pokožku rukou dále obsahují např. kyselinu hyaluronovou či koenzym Q10.
5e7cbc1b365c8image.png

Dotýká se časté mytí a dezinfikování také nehtů? Měli bychom pečovat i o ně?

O nehty bychom měli pečovat stejně jako o pokožku rukou. Velmi vhodné je použití oleje na nehty, který naneseme na nehtové lůžko a jemnými pohyby vmasírujeme.

Máte nějaký soukromý tip na pečující rituál nebo osvědčený produkt pro péči o ruce?

Pokud je pokožka mých rukou velmi namáhána, několikrát denně ji promazávám jemným sedmikráskovým krémem s bezalergenní vůní. Večer před spaním si poté na ruce nanesu silnější vrstvu tělového másla s minerály z Mrtvého moře, kapku za studena lisovaného meruňkového oleje a zabalím je na 10 - 15 minut do bavlněných rukavic. Při péči o nehty si osobně kapku olejíčku nanáším i pod nehet, abych si dopřála extra péči a nehtům maximální regeneraci.

Naše tipy na produkty k péči o ruce:

Krémy na ruce

Krémů na ruce Manufaktura se pyšní obsahem rostlinných olejů, bambuckého másla, panthenolu a glycerinu a dalších cenných výtažků z bylin, květin a ovoce. Díky těmto cenným ingrediencím ze světa přírody intenzivně regenerují, hydratují a pečují o pokožku.

NÁŠ TIP: Zjemňující hydratační krém na ruce Jahoda & Bezový květ, cena: 149 Kč

5e7cbba54202fimage.png

Složení krému je plné hydratačních, regeneračních a zjemňujících přírodních zázraků v čele s výtažky z listu jahodníku a květu černého bezu, které doplňuje mandlový a makadamiový olej, blahodárné bambucké máslo, zklidňující panthenol a ovesný beta-glukan. Oblečte své ruce do pomyslných voňavých a pečujících rukavic, které je zjemní a ochrání. Jedině pravidelnou a kvalitní péčí zůstane vaše pokožka, namáhaná častým kontaktem s vodou, pobytem v suchém či klimatizovaném prostředí a dalšími nepříznivými vlivy, pečlivě ošetřená a jemná.

Mýdla

Správné péči pomohou i kvalitní rostlinná mýdla Manufaktura, která vám očistný rituál zpříjemní svou vůní a díky obsahu rostlinných olejů a glycerinu napomáhají pečovat o pokožku již při jejich mytí.
5e7cbc389c727image.png
5e7cbc5301764image.png

Reklama