Kosmetika Dove myslí na krásné ruce jak ve dne, tak i v noci. Ruce potřebují každodenní a zvláštní péči, aby byly stále krásné a byly naší dobrou vizitkou. Kosmetická značka Dove nyní uvádí na trh speciální krémy na ruce – variantu pro použití během dne Dove Protective Care Hand Balm a variantu na noc Dove Regenerating Care Hand Cream.
Potřeby péče o ruce během dne se liší od péče v noci, jak už vyplývá z názvu obou přípravků. Buněčná aktivita řídí denní rytmus celého lidského těla, to znamená přirozenou změnu tělesných funkcí během jednoho celého cyklu den - noc. Rychlost dělení buněk spojená s přirozeným procesem obnovy buněk je rychlejší v noci než ve dne. V noci se také zvyšuje průtok krve. To znamená, že regenerace pokožky je zvláště silná v noci, kdy pokožka rukou přijímá nejvíce hydratačních látek, které jí umožní získat zpět svou přirozenou krásu.

Péče o ruce během dne

Při mytí je pokožka vždy náchylná k vysušování. Denní krém na ruce Dove Protective Care Hand Balm kůži dostatečně hydratuje a působí proti jejímu vysušování. Navíc na kůži zůstane vždy určité množství krému Dove i po mytí, takže kůže je zároveň chráněna proti případným nežádoucím účinkům. Dove Protective Care Hand Balm obsahuje mandlový olej, vitamin E a vysoké procento hydratačních látek jako je glycerín, propylenglykol a hexylenglykol, které pomáhají udržet přirozenou vlhkost pokožky po celých 24 hodin.
Vzhledem k tomu, že ruce jsou vystaveny ničivým účinkům slunečních paprsků, je denní krém Dove obohacen také o UV filtr. Sluneční záření je jedna z klíčových příčin stárnutí pleti, na rukou bývá hlavní příčinou pigmentace, tzv. stařeckých skvrn. Ochrana proti UV paprskům pomáhá, aby ruce zůstaly déle mladé. Mandlový olej je bohatý na esenciální mastné kyseliny jako je kyselina linoleová (Vitamin F). Tyto kyseliny se významně podílejí na zachování celistvosti buněčných membrán v pokožce. Vitamin E je antioxidant, který tlumí dopad volných radikálů. Volné radikály vznikají během metabolického procesu a také při působení světla, a mohou mít nepříznivé účinky na lidské zdraví.

Regenerace rukou v noci

Noční varianta krému na ruce Dove Regenerating Care Hand Cream obsahuje malé modré perličky, které v sobě ukrývají vitamin F. Tyto perličky jsou velice jemné a při nanášení krému na ruce se do pokožky snadno vtírají. Vitaminem F se označují esenciální mastné kyseliny jako např. kyselina linoleová. Vitamin se váže na kožní lipidy a přispívá k udržení zdravé ochranné vrstvy pokožky, která je nezbytná pro to, aby ruce vypadaly krásně. Po použití nočního krému na ruce Dove Regenerating Care Hand Cream se ráno probudíte s měkčíma a jemnějšíma rukama již po prvním použitím, protože krém podporuje noční buněčnou regeneraci kůže na rukou.
Základní složení nočního krému Dove Regenerating Care Hand Cream se liší od denní varianty, z toho důvodu se výrobky odlišují i svoji charakteristickou vůní. Denní krém na ruce Dove Protective Care Hand Balm chrání ruce před stresem a škodlivými vlivy všedního dne, zatímco varianta na noc Dove Regenerating Care Hand Cream je určena na podporu regenerace kůže během našeho odpočinku v noci.

Obě varianty zlepšují pevnost a pružnost kůže, protože posilují její ochrannou vrstvu, která pomáhá redukovat ztrátu vlhkosti a zároveň zvyšuje stupeň zvlhčení kůže. Hydratační účinek Dove Protective Care Hand Balm a Dove Regenerating Care působí také na nehty. Nehty a zvláště jejich citlivé růstové lůžko jsou silně ovlivňovány nedostatkem vlhkosti v kůži. Chybí-li jim hydratace, nehty začnou být lámavé. Doporučuje se používat množství krému velikosti oříšku během dne a pro regeneraci večer před spaním.

Denní i noční krém na ruce Dove jsou dermatologicky testovány a jsou vhodné pro všechny typy kůže, tedy i pro kůži citlivou. Jsou účinné i pro velmi suchou, šupinatou kůži a mohou je používat i děti.

Krémy na ruce značky Dove nejsou testovány na zvířatech.

Reklama