Letos se už v říjnu objevovaly leckde po ránu teploty kolem nuly, mrazivý vítr a déšť. A už na nás juká sníh…
A na druhé straně přetopené místnosti, obvykle suché. Takové kontrasty pleti neprospívají. Přechod z tepla do zimy a zpět výrazně zhoršuje proces výživy a hydratace pleti. Pleť začíná být křehká, suchá, někdy se až loupe.

 

Více vrstev více ochrání

Takže v zimě zapomeňte na lehoučké hydratační krémy, gely a peelingy. My dnes použijeme mastnější bázi a dobrý make-up. O správném výběru make-upu tu byl nedávno článek. //zena-in.cz/plaintext.asp?id=9990

 

Řídíme se metodou, že více slabších vrstev chrání lépe než jedna silná.

Vhodným doplňkem jsou i vitaminová a regenerační séra. Aplikují se z ampulek nebo ze skleničky kapátkem.
V této době se doporučuje i použití retinolové kúry po dobu jednoho měsíce. Používají se pod noční krém, nebo místo něho, to podle typu pleti.

Minimálně 1x týdně si dopřejte výživnou regenerační masku.

 

Zdravá výživa je základ zdraví

To samozřejmě platí i pro zdravou pleť. Dopřejte si dostatek ovoce a zeleniny, dodržujte pitný režim. V zimě totiž nemáme tak velkou žízeň jako v létě, ale suchý vzduch místností nebo mráz naši pleť vysušuje.

 

Pokud vás trápí rozšířené žilky

Nastává pro vás špatná doba. Změny teplot jsou pro tuto pleť velice nepříznivé. Proto musíte dbát o zvýšený přísun ovoce s vitaminem C, ten zpevňuje křehké kapiláry.

 

V zimních měsících se pořádá hodně společenských akcí, plesů a večírků. Správný make-up a nalíčení je předpokladem, ale vy musíte začít nejméně týden předem. Zásobit tělo vitaminy, dostatečně hydratovat pleť a udělat si pleťovou masku i masku na vlasy.

 

Pleť a hory

Mnohá z vás podlehla kouzlu hor, nekonečných bílých plání – ach, ten vzdoušek! – a sluníčku.

A tady pozor, pleť už není na slunko zvyklá, od léta vybledla. Proto musíte použít kvalitní opalovací prostředky s vysokým filtrem. Nezapomínejte na rty. Ty jediné z celého obličeje nemají pigmentovou ochranu. Používejte tyčinky s ochranným faktorem nebo kvalitní rtěnky, které faktory obsahují.

Pokud vám rty popraskají, zkuste tip moji babičky  – rty potřete medem – působí rychle a je vhodný i pro děti.

 

Když jsme u dětí – nezapomínejte, že mají křehkou pleť a že je nutné do zimy mazat vhodným krémem – bývají označené, např. cold weather apod. Mají hustší konzistenci a dobře chrání i ve větrném počasí.

 

         
Reklama