Dodejte pleti unavené sluncem vláhu a hydratujte ji do hloubky 

pl1.jpg

Hydratační krém a sérum to jsou stálice v domácí péči o pleť. Do hlubokých vrstev kůže ale nepronikají. Kvalitní hloubkovou hydrataci zajistí aplikace kyseliny hyaluronové. Ta v určité hustotě umí i vyplnit hlubší vrásky, ale hlavně dokáže pleť dlouhodobě zavlažit. „Hloubková hydratace je injekční ošetření, kterým do hlubších vrstev kůže vpravujeme aktivní látky. Ty zlepšují hydrataci, tonus a kvalitu kůže," vysvětluje MUDr. Hana Smutková, primářka dermatologie Asklepionu.

Nejen obličej potřebuje péči 

pl2.jpg

Na péči o pokožku těla často zapomínáme, ale pokud si chceme udržet bronz co nejdéle, je třeba dodržovat pár jednoduchých kroků. Stejně jako na obličeji potřebuje i kůže na těla extra dávku vláhy. Vyřaďte klasická mýdla, která vysušují a vyzkoušejte třeba sprchové oleje. Dopřejte si raději kratší a chladnější sprchu než dlouhé koupele. Zařaďte dvakrát týdně peeling. Nebojte se, opálení si neobrousíte, pouze se zbavíte odumřelých buněk a pokožka tak bud neustále zářivá. Hydratační mléko používejte, kdykoli ucítíte, že je pokožka napjatá, ale obecně po každé sprše.

Omlazení a vyhlazení vrásek i na opálené pleti

pl4.jpg

Pokud byste si chtěli dopřát omlazující kůru i v létě, vyzkoušejte radiofrekvenci, která se může použít i na opálenou pokožku. Radiofrekvence stimuluje vlastní tvorbu kolagenu a elastinu a tím vyhlazuje vrásky, zpevňuje kontury obličeje a stahuje rozšířené póry. Radiofrekvenční záření také působí protizánětlivě, čímž pomáhá při léčbě akné.

Pokud se vám i přes veškerou ochranu objevily přes léto pigmentové skvrny, na podzim a v zimě jej můžete nechat odstranit pomocí laserů a IPL (intenzivní pulzní světlo).
Obecně ale platí, že čím méně pokožku slunci vystavujeme, tím lépe a vždy bychom měli používat kvalitní ochranu, nejen po absolvování dermatologických ošetření.


Více informací na oddělení dermatologie

obrazek.jpg