Tmavé kruhy a váčky pod očima jsou snad noční můrou všech. Zmírnit se dají například pomocí chladu. Za otoky a tmavé kruhy může ale nejen genetika, ale i hýřivý život nebo nesprávný životní styl. Poradíme vám jednoduché triky, co s nimi!

1. Jak na otoky

Oko

Otoky kolem očí si velmi často způsobujeme sami nesprávnou péčí, zejména večer před spaním. Často se snažíme dohnat pitný režim a na noc vypijeme půl litru černého čaje nebo jiných tekutin, které zadržují vodu (například káva). Velké množství vody pak během noci prosákne do kůže, což se ráno může projevit otoky kolem očí.

Přestože je nutné pleť večer ošetřit a věnovat se i očnímu okolí, není rozumné zatížit partie kolem očí nadměrným množstvím krému, pleťovou maskou a podobně. Partie kolem očí proto ošetřujte jen velmi malým množstvím krému a používejte především ty, které jsou k ošetření očního okolí určeny. Velké množství kosmetiky může způsobit otoky a začervenání.

Po ránu, můžete zklidnit opuchlá víčka ochlazením - zkuste ochladit pleť kostičkami ledu nebo jen opláchnutím velmi studenou vodou. Pomáhá také aplikace studeného očního krému. Ukládejte ho pro takové případy do lednice, aby byl kdykoli po ránu připraven k použití. Vhodné jsou také obklady ze studených plátků čerstvých okurek,vychlazených sáčků čaje.

2. Jak na tmavé kruhy

Na jejich vzniku se podílí mnoho příčin ‐ nedostatek spánku, vyčerpání, nemoc, špatná životospráva, dehydratace i stres. Nejčastěji se na vzniku kruhů pod očima podílí dědičné faktory, nedostatek tekutin a nedostatečná péče o pleť. Na kruhy pomáhají různé chladivé obklady ale i masáže. Krémy a oční přípravky do kůže kolem očí vždy vklepávejte. Příčinu potíží můžete konzultovat s lékařem, případně s estetickým chirurgem, neboť kruhy pod očima mohou být způsobeny váčky na dolním víčku a plastická operace nežádoucí projevy zmírní nebo zcela odstraní.

Ve fotogalerii najdete produkty, které vám pomůžou s péči o oční okolí. Inspirujte se:

 

 

Reklama