Nemusíme zdůrazňovat, že nejlepší a nejhodnotnější je pro děti mateřské mléko. Kojení by mělo probíhat 7-10krát za 24 hodin. Doba kojení by neměla přesáhnout 30 minut, ale vše záleží na tom, jak moc je miminko hladové. Není-li kojení možné, existuje řada kojeneckých mléčných formulí.

5f22c8035d7caimage.png

Jak velká bývá spotřeba plen?

Novorozeně s dostatkem tekutin by mělo za den spotřebovat 6-8 plen, stolice by měla být u kojených dětí zhruba 3-8krát denně, u nekojených 1-3krát denně. Přebalovat by se mělo pravidelně až osmkrát za den, předejde se tak případným opruzeninám. Pokožka novorozence je velmi citlivá, je třeba nezapomínat na mytí a ošetření zadečku a jeho okolí při každém přebalování.

Jak často je potřeba novorozence mýt?

Řada maminek myje své dítě každý den, to je ale zbytečné. Stačí mýt obden, zejména v oblasti krku, podpaží, v tříslech a všech záhybech tělíčka. Po koupání je třeba dítě dobře osušit, pokožku natřít vhodným krémem či olejem, který se dobře vstřebává, a kůže je pak vláčná, jemná a dobře hydratovaná.

Více na Benu.cz5f22c8574c072image.png

V BENU nakoupíte vše potřebné na jednom místě jak pro sebe, tak pro své miminko. Vyberte si z bohaté nabídky dětské výživy, doplňků stravy, plenek nebo dětské kosmetiky.
Vhodnou dětskou výživu vybírejte především podle věku vašeho dítěte. Některé kojenecké výživy jsou vhodné pro děti již od narození, jiné od určitých měsíců. Veškeré mléčné formule jsou naprosto bezpečné, pečlivě kontrolované a samozřejmě jsou zdravotně nezávadné.

Reklama