Zdroj foto: Shutterstock
Pozor na plísně
Pro pokožku nohou je důležitá každodenní hygiena. Na chodidle se totiž nachází více než 250 000 potních žláz a v botách se vám tak pravidelně vyskytuje ne příliš příjemná směsice potu a bakterií. Abyste předešli vzniku plísní a zároveň zamezili zápachu vašich chodidel, je třeba je pravidelně mýt vlažnou vodou s mýdlem. Nezapomínejte také na prostory mezi prsty a následné pečlivé osušení.
Prevence prasklin
Popraskané paty nejsou jen nevzhlednou záležitostí, dokážou být také velice bolestivé. Protože praskliny vznikají nejčastěji z vysušení, je potřeba chodidlům dodat hydrataci. Po hygieně proto sáhněte po hydratačním krému, který nanesete zejména na paty. Balzámy určené pro péči o chodidla mají často obsah urey, panthenolu, allantoinu či levandule.
Pokud si chcete pojistit bezvadný vzhled chodidel a zároveň si dopřát o něco více péče, sáhněte ještě před hydratací v rámci koupele po koupelové soli nebo peelingu.
Zdroj foto: Shutterstock
Jak na již suché paty
Pokud již máte paty suché a rádi byste tuto suchou kůži odstranili, nechte během koupele pokožku chodidel změknout (10 – 15 minut). Poté chodidla osušte, chopte se pemzy, škrabky nebo pilníku a hrubá místa obruste. Poté nohy opět opláchněte, znovu vysušte, a nakonec natřete hydratačním krémem.
Správné zastřižení nehtů
Správné zastřižení nehtů je do rovna, a ne příliš krátce. Příliš krátké nehty totiž mohou zarůstat a být bolestivé. Místo klasických nůžtiček proto raději použijte kleštičky a pilníček k zarovnání okrajů.
Nový komentář