nohy-seznam.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Pozor na plísně

Pro pokožku nohou je důležitá každodenní hygiena. Na chodidle se totiž nachází více než 250 000 potních žláz a v botách se vám tak pravidelně vyskytuje ne příliš příjemná směsice potu a bakterií. Abyste předešli vzniku plísní a zároveň zamezili zápachu vašich chodidel, je třeba je pravidelně mýt vlažnou vodou s mýdlem. Nezapomínejte také na prostory mezi prsty a následné pečlivé osušení.

Prevence prasklin

Popraskané paty nejsou jen nevzhlednou záležitostí, dokážou být také velice bolestivé. Protože praskliny vznikají nejčastěji z vysušení, je potřeba chodidlům dodat hydrataci. Po hygieně proto sáhněte po hydratačním krému, který nanesete zejména na paty. Balzámy určené pro péči o chodidla mají často obsah urey, panthenolu, allantoinu či levandule.

Pokud si chcete pojistit bezvadný vzhled chodidel a zároveň si dopřát o něco více péče, sáhněte ještě před hydratací v rámci koupele po koupelové soli nebo peelingu.

paty.jpg
Zdroj foto: Shutterstock 

Jak na již suché paty

Pokud již máte paty suché a rádi byste tuto suchou kůži odstranili, nechte během koupele pokožku chodidel změknout (10 – 15 minut). Poté chodidla osušte, chopte se pemzy, škrabky nebo pilníku a hrubá místa obruste. Poté nohy opět opláchněte, znovu vysušte, a nakonec natřete hydratačním krémem.

Správné zastřižení nehtů

Správné zastřižení nehtů je do rovna, a ne příliš krátce. Příliš krátké nehty totiž mohou zarůstat a být bolestivé. Místo klasických nůžtiček proto raději použijte kleštičky a pilníček k zarovnání okrajů.

Zdroj info: bosonozkapriodylekarna

Reklama