Nohy jsou po celý den namáhány a trpí různými neduhy. Akutním problémem je stav pokožky nohou. Ta vlivem prostředí, ve kterém je skoro celý den, silně vysychá, potřebuje výživu a regeneraci. Jedním z důsledků nepříznivého stavu pokožky je rohovatění na hranách chodidel. Někdy je tato pokožka nápadně ztluštěná s prasklinami, které jsou velmi bolestivé.

Je dobré mít po ruce přípravky, které vám s péčí o nohy pomohou. Jaké vybrat? Máme pro vás zajímavý tip na kvalitní kosmetiku:

5ba2311b2b1e5obrazek.jpgKosmetika TOP GOLD nabízí deodorační přípravky proti ohrožení obuvi a nohou plísněmi, proti zápachu a pocení. Plísněmi jsou ohroženy i nehty a proto je zapotřebí se o ně starat. Dále arnikové balzámy na unavené nohy, s kostivalem lékařským a kaštanem koňským (chladivý a hřejivý). Tyto balzámy jsou vhodné pro regenerační masáže.

Proč se na chodidlech tvoří suchá kůže?  Co pomáhá?

5ba2312f582e3obrazek.jpgPéče o pokožku nohou je nutná, neboť vysychání pokožky se zhoršuje s věkem. Mazové žlázy postupně produkují méně mazu. Proto je zapotřebí používat pravidelně regenerační a hydratační krém na nohy, aby docházelo k jejímu zjemnění a zvláčnění. Při aplikaci na paty pomáhá proti tvrdnutí kůže.

Pokud již došlo ke zrohovatění pokožky, kosmetika TOP GOLD nabízí gel na ošetření zrohovatělé pokožky. Pokožka se změkčuje a z jejího povrchu se uvolňují ztvrdlé částečky kůže. Gel je možno použít i na rozpraskanou pokožku. Jak jej ideálně použít? Doporučujeme ztvrdlou pokožku potřít silně gelem, nejlépe na noc. Můžete na ztvrdlé místo přiložit bavlněnou látku a pak zabalit nohu ještě do igelitu. Pokožka se lépe odlupuje.

Naším dalším tipem je řada produktů Topderm. Má dobré účinky na vyschlou pokožku, je vhodná i k ošetření všech typů problémové pokožky. Tato emulze je vhodná i pro diabetiky.

Kosmetika obsahuje krém na problémovou pokožku rukou a zvláčňující emulzi na tělo. Krém i emulze zvláčňují díky složkám jako např. urea, Lactil komplex, glycerin. Dále obsahují složky s dermoprotektivním účinkem (zejména přírodní vitamin E z pšeničných klíčků, avokádový olej, avokádový olej a další). Výrobky změkčují nadměrný tvrdý povrch kůže. Tyto výrobky jsou vhodné i pro diabetiky.
5ba231b0d0999obrazek.jpg

K odstranění odumřelých buněk přispívá  bylinná koupel na nohy a koupelové soli.
5ba231cfd8c8dobrazek.jpg

Výrobky dle vlastních receptur vyrábí desítky let česká firma Chemek laboratoře spol. s r.o. Řada výrobků je k dostání v lékárnách.

Více informací o produktech najdete na www.chemek.cz

5ba231022a500obrazek.jpg
Přečtěte si také: