feet

Je za námi dlouhá zima, konečně jsme se vyzuli z pohorek a kozaček a teď náš botník obsadí lehčí botičky, sandále, pantofle, lodičky. Měla by přijít na řadu i důkladnější péče o nohy. A jak na ni?

Péči o nohy bychom neměli zanedbávat ani v zimě, ale přiznejme si, v létě věnujeme péči větší pozornost. Nejčastějším problémem bývají popraskané a suché paty nohou. Variant, jak nohám ulevit, je více.

pravidelná pedikúra

Jednou z nich je pravidelná návštěva pedikúry, kterou bychom si čas od času mohli dopřát. Návštěva pedikúry může být příjemným relaxačním rituálem.

pemza

Pokud se rozhodneme věnovat se péči o své nohy sami, jedním z pomocníků může být například pemza, pórovitá lehká hornina, která díky své struktuře umožňuje odstranit ztvrdlou kůži chodidel. Její nevýhodou ale je, že kůži na nohou zanechává roztřepenou. Pemzu navíc není možné dokonale vyčistit, a tak se kousky odrolené kůže usazují v pórech pemzy a vytvářejí ideální prostředí pro množení bakterií.

seřezávače kůže

Další variantou může být seřezávač kůže, který pomocí žiletky odstraní odumřelou kůži nohou. V rukou ne příliš opatrného uživatele může být ale pohromou. Žiletky bývají hodně ostré a jakýkoliv větší tlak na nevhodném místě může způsobit nepříjemná poranění. Pokud budete ale postupovat opatrně, kůže nohou bude hladká a bez záděr.

sklenění pilníky

 Novinkou v péči o nohy jsou skleněné pilníky, které jsou velice šetrné a nezanechávají kůži roztřepenou. Díky speciálně upravenému povrchu pilníku dojde k odstranění ztvrdlé kůže a nehrozí žádné poranění.

hydratace

Velmi důležitou součástí péče o nohy by měla být i následná hydratace kůže. Na trhu je k dostání nepřeberné množství krémů, některé z nich mají i antibakteriální účinek, který zamezí vzniku infekcí. Krém nanášejte na nohy pravidelně po koupeli, vmasírujte a nohy pak na chvíli zabalte třeba do ručníku nebo si vezměte teplé ponožky.

redakční tipy na péči…

krém na paty pilník na paty

NEUTROGENA® Krém na rozpraskané paty je opravdovým expertem na intenzivní regeneraci i velmi suché a popraskané pokožky s viditelnými výsledky již od 1. dne použití. Klinické testy navíc prokázaly, že pravidelné používání krému má ochranný a zároveň preventivní účinek, zabraňuje ztrátám vody z pokožky a pomáhá udržet její elasticitu.

Skleněný pilník Glasscare. Povrchová úprava pilníků Glasscare je chráněna speciálním užitným vzorem a díky ní je proces odstraňování kůže chodidel šetrný a bezpečný a je vhodný pro pravidelné domácí použití.

Více o přípravcích Neutrogena najdete ZDE

Jak se o své nožky staráte vy? S čím máte dobré zkušenosti?

Reklama