Snem každé ženy je být krásná a mít pleť mladistvého vzhledu a bez vrásek. Ženy jsou pro svou krásu ochotny dělat velmi mnoho, ale zabránit plynutí času nelze. Naše pokožka stárne a čas na ní zanechává své stopy. Proto je velmi důležité začít s péčí o pleť již ve věku, kdy se na obličeji neobjevuje ani jedna vráska. Při použití správných kosmetických přípravků ve správný čas jej lze však účinně zpomalit.

Některé ženy žijí v omylu, že mladistvá pleť nepotřebuje mnoho péče, zvlášť když je bezproblémová. Pro další vývoj stárnutí pokožky však odborníci dokazují, že tato péče nutná je.

Pro správnou a účelnou péči o pokožku je třeba vybírat kosmetické přípravky nejen podle typu pleti, ale také podle stáří pleti.
První projevy stárnutí se na ní projevují zhruba okolo 25. roku života.V tomto období je pokožka plná energie, hladká, pružná a zářivá. Postupně s přibývajícími léty se ale začne zmenšovat fixační tkanivo kůže,snižuje se její pružnost a prokrvování. Výživa se zpomaluje.Tím se spouští další etapa procesu stárnutí. Kůže nyní potřebuje větší dávky výživných a hydratačních látek. Se vzrůstajícím věkem se kůže stává zvrásněná a suchá. Objevují se vrásky na obličeji a krku, protože pružnost a napnutí kůže klesá. V tomto okamžiku by žádná žena neměla váhat s použitím speciální pleťové kosmetiky určené právě na první vrásky. Aby po těchto přípravcích musela sáhnout co nejpozději, je třeba o pleť pečovat správnými přípravky pro mladistvou pleť již dříve. Další etapa stárnutí pleti začíná okolo 40. roku života. V tomto období pleť potřebuje ještě více hydratace, výživy i péče než doposud a je třeba začít s kosmetikou pro první hlubší vrásky.

Mladistvá pleť je sice pružná a hladká, ale více než polovina mladých lidí má postiženou a mastnou pokožku. Důvodem je nadměrné vylučování kožního mazu (séba), hromadění odumřelých buněk pokožky a působení anaerobních bakterií v tukových žlázách. Tuk, odumřelé buňky a bakterie zapříčiňují vznik uhrů, ze kterých se může následně vyvinout akné, pokožka je podrážděná a nemá estetický vzhled.

Farmaceutická firma LEK vyvinula několik kvalitních přípravků, které řeší péči jak o mladistvou zdravou pleť, tak o pleť problémovou.

Problémová mladistvá pleť
Proti všem třem hlavním příčinám postižené pokožky působí účinné látky kolekce Green Line Clear:
- odstraňují nadbytečný kožní tuk a zamezují jeho další přebytečnou tvorbu,
- odstraňují odumřelé buňky pokožky,
- působí proti bakteriím. Je velmi důležité, aby kosmetické přípravky působily co nejúčinněji, avšak zároveň jemně, tedy tak, aby zároveň o pokožku pečovaly a zklidňovaly ji. To vše poskytuje kolekce Green Line Clear s velmi pečlivě vybranými účinnými látkami. Hlavní antibakteriální aktivní složka všech výrobků farnesol omezuje růst bakterií, které zapříčiňují tvorbu uhrů. Účinnost přípravků doplňují alantoin, kyselina salicilová, provitamin B5, a-bisabolol, výtažek heřmánku a hamamelis, což jsou složky, které uvolňují zanesené mazové žlázy, vysušují uhry, odstraňují odumřelé kožní buňky, působí protizánětlivě a zužují póry. Přípravky mají pro pokožku příznivé pH a nedráždí ji.

Zdravá mladistvá pleť
Pro mladistvou pleť bez problémů je nejvhodnější řada Green Line 1+3, která obsahuje pěsticí i čisticí přípravky pro všechny typy pleti. Základem této řady, která zajišťuje pleti dostatečnou výživu, hydrataci a ochranu, je přírodní avokádový olej, který je zvláště vhodný pro ošetření suché a citlivé pleti. Jeho vzájemné působení s dalšími účinnými látkami zajišťuje pleti dostatečnou hydrataci (shea máslo, hyaluron), ošetření (avokádový a mandlový olej, seboregulátor) a výživu (vitamíny A, E, B5, F a alantoin). Přidaný UV filtr účinně chrání pleť před škodlivým UVA a UVB zářením.
V nabídce řady Green Line 1+3 je lehký denní krém, bohatý denní krém, aktivní noční krém, čisticí mléko, osvěžující tonik, čisticí gel a oční krém. Speciálním přípravkem této řady je tónovací hydratační krém, který je určený pro všechny typy pleti. Krém překryje nedostatky pleti a dodá jí přírodní barvu, k dostání je ve dvou barevných odstínech (light a medium).

Dermatoložka spolupracující s redakcí Žena-in doporučuje:

Pro péči o vaši pleť je vždy opravdu velmi důležité vybrat si kosmetiku, kterou vaše pokožka potřebuje. Pokud si nejste jistá, poraďte se s dermatologem či odborníkem v kvalitním kosmetickém salonu. V různých fázích stárnutí je péče o pokožku rozdílná. Pro její zdravý vzhled je nutné pokožku vyživovat a hydratovat. Kosmetické firmy nabízí mnoho přípravků pro mladou pleť, pro pleť v počátcích stárnutí a pro zralou pleť. Neméně důležité je i kritérium typu pleti, pro kterou v jednotlivých kosmetických řadách vždy najdete přípravek, který vám bude vyhovovat.

Nyní s námi můžete soutěžit o 15 přípravků Green Line od firmy LEK. Více naleznete ZDE.