Kdy začít s péčí o zuby u malých dětí? Podle lékařů je správné začít pečovat o zuby hned, jakmile se dětem prořežou první zoubky. Zpočátku vypadá čištění zoubků jako hra, kdy se dítě seznamuje s kartáčkem na zoubky.

Kazivost mléčných zubů je velmi vysoká, malé děti rády konzumují sladkosti, které agresivně působí na zubní sklovinu. I když si večer dítě zoubky vyčistí, nepříjemné důsledky má „noční pití“, které je také většinou sladké.

I malé dítě může mít kaz, proto musíme důsledně dbát na to, aby si děti čistily zuby pravidelně a správně. Mezi druhým a třetím rokem je třeba zajít na návštěvu ke stomatologovi, aby dítěti chrup zkontroloval. Když si dítě stěžuje na občasnou bolest zubu, je nutné dojít k lékaři co nejdříve. Pokud rodiče s návštěvou otálejí a oddalují ji, připravují tak svému dítěti nepříjemný, traumatizující zážitek, který může ovlivnit jeho přístup k zubnímu ošetření i do budoucna.

V čem spočívá péče o malé zoubky?

Jaký by měl být zubní kartáček pro děti?
ti by měly mít měkký kartáček, aby nezraňoval dásně. Po opotřebování je nutné kartáček vyměnit. Zoubky by si dítě mělo čistit, pokud je to možné, vždy po jídle a zejména po konzumaci sladkostí.

Rádi bychom vám představili nabídku značky Signal – zubní pastu a veselý kartáček na zuby, který je mezi dětmi velmi oblíbený.

 

Signal Mini – zubní pasta speciálně vyvinutá pro děti. Transparentně modrá gelová zubní pasta se „žvýkačkovou“ příchutí obsahuje vedle fluoridu kalcium a vitamin E a účinně zabraňuje tvorbě zubního kazu.

 

Sinal Mini – kartáček speciálně vyvinutý pro děti od 3 do 6 let. Malá hlavička s jemnými svazky štětin jemně čistí dětské zoubky a chrání dásně před ještě nezkušeným dětským čištěním. 
Díky přístavce ve tvaru nožiček drží na většině povrchů v koupelně.

 

Více informací o péči o zuby najdete na www.signalweb.cz