Neměli bychom však zapomínat na orgán, o kterém se možná tolik nehovoří, ale který chrání všechny ostatní. Tím orgánem je kůže. Řada z nás o ní možná ani nepřemýšlí jako o orgánu, ale jedná se o ten vůbec největší orgán lidského těla. Představuje až pětinu naší hmotnosti a každý den přichází do styku s vnějším prostředím, čímž se stává prvním ochranným štítem proti nežádoucím vnějším vlivům. Dále kůže funguje jako imunologická bariéra a chrání člověka před dehydratací.
5aa25b69b0024obrazek.png

Jiné to není ani u těch nejmenších, i jejich pokožka tvoří štít, který je chrání před škodlivými vlivy okolí. Od kůže dospělých se však liší, jelikož je tenčí, nemá plně vyvinutý ochranný kyselý plášť ani hydrolipidový film, tím pádem je velmi náchylná k útokům bakterií a nežádoucích prvků. Při narození je pH dětské pokožky 6,5, ale během prvních týdnů se sníží na hodnotu zdravé pokožky u dospělého jedince, tj. pH 5,5.

Správný vývoj ochranného kyselého pláště zaručuje dítěti pozdější ochranu před vlivem patogenních mikroorganismů a bakterií. Pokud dojde k jeho narušení, například používáním nevhodných mycích prostředků nebo příliš častým mytím, pH pokožky se začne přibližovat k neutrálnímu, čímž vznikne ideální prostředím pro množení patogenních organismů. Pokud dojde k narušení kyselého pláště pokožky používáním klasického mýdla obsahujícího alkalické složky (běžné má pH zhruba 12), trvá obnova na hodnotu pH 5,5 u zdravého dospělého jedince zhruba tři hodiny, avšak u dětí je tato doba ještě delší. A čím déle tento proces trvá, tím vyšší je riziko narušení pokožky. V prvních týdnech života se proto doporučuje děťátko omývat pouze vlažnou vodou, pokud situace vyžaduje mycí prostředek, volte syndet s pH 5,5 nebo dětský olejíček. Vhodná mýdla obsahují tukovou a hydratační složku, přínosné jsou také ošetřující přísady jako vitamin E či panthenol.
5aa25b783ae02obrazek.png

Velmi specifickým místem na dětském těle, které je vystavováno styku s agresivními exkrementy a které je celý den zakryto plenkou, je oblast zadečku. Při výběru péče o tuto citlivou oblast je důležité věnovat pozornost vhodnému pH a obsahu zklidňujících a hojivých látek. Na cestách je ideální použít vlhčené nebo olejové ubrousky a nikdy nezapomínat na následné ošetření krémem na opruzeniny, který zmírní podráždění a poskytne namáhané pokožce úlevu a napomůže jejímu hojení. Hydratace je kvůli malé tukové vrstvě nutná a přispívá ke zdravému vývoji. Pokud má miminko suchou, ale i normální pokožku, nesmíme zapomínat ani na tělová mléka či krémy, které ji udržují hebkou a jemnou. Pokud miminko trápí koliky, nadýmání nebo bolesti při růstu zoubků, můžeme mu od nich ulevit pomocí masáže bříška s použitím masážního oleje. U všech zmíněných přípravků však nesmíme zapomínat přihlédnout ke správnému pH 5,5, aby nedocházelo ke zbytečnému narušování ochranného kyselého pláště pokožky miminka.

Jednou z hlavních předností značky Baby Sebamed je výborná snášenlivost s dětskou pokožkou, díky tomu je vhodná i pro děti atopické či ekzematické. Rodiče si díky širokému portfoliu značky mohou pořídit všechny produkty, které budou pro své maličké potřebovat. Všechny přípravky mají pH 5,5, které podporuje správný vývoj a obnovu kyselého ochranného pláště, u malých dětí velmi náchylného. Kosmetika Baby Sebamed je klinicky a dermatologicky testována a je neustálé prověřována dermatology i předními klinikami. Baby Sebamed nabízí řadu přípravků k mytí miminka, dále výrobky určené ke kompletní péči při přebalování a samozřejmě i krémy a oleje pro následnou hydrataci a masáže, které miminku uleví a upevňují vztah mezi rodičem a dítětem. Všechny výrobky jsou vhodné a bezpečné již od prvního dne života vašeho maličkého. Každý rodič chce pro své milované děťátko to nejlepší a o to samé se snaží i značka Baby Sebamed.

Více inspirace najdete na stránkách www.sebamed.cz

Zapojte se do soutěže! Získejte pečující sadu o dětskou pokožku! Soutěž probíhá ZDE

Reklama