Když se nám narodí děťátko, snad nejvíce ze všeho si přejeme, aby dobře prospívalo. Snažíme se, aby zdravě jedlo, správně přibývalo na váze, aby se pohybově a duševně rozvíjelo tak, jak má.

Vtom jsou asi všechny maminky stejné. Hlídají své malé andílky jako oko vhlavě, a jakmile se jim něco nezdá, konzultují případné problémy slékařem.

 

Stále ještě ale spousta maminek možná neví, jak správně pečovat u zoubky svého děťátka. Kdy začít sústní hygienou, kdy navštívit zubního lékaře a jak docílit toho, aby si dítko postupem času zuby čistilo pravidelně, rádo a samozřejmě.

 

Sčištěním dětských zoubků je potřeba začít od toho nejútlejšího dětství, vpodstatě hned ve chvíli, kdy se prořeže první bělostná perlička. Vtu chvíli bychom měli opatrně a jemně začít zvykat dítě na to, aby se kartáček na zuby stal naprosto normální součástí jeho života. Samozřejmě, že vtomto věku je správné čištění zubů především na mamince. Důležité je, aby si dítko na čištění zubů zvyklo a kprovádění ústní hygieny získalo kladný vztah. Na péči o zuby, kterou sdítětem provádíme doma velmi často, navazuje čištění zoubků po obědě vmateřských školkách. Takže si dítě osvojuje tento návyk jako samozřejmou věc.

 

Neměli bychom odkládat ani návštěvu zubního lékaře. I tady platí – čím dříve, tím lépe. Ideální je, když dítě poprvé navštíví zubního lékaře ve chvíli, kdy nemá žádný problém. Neodnese si tak hned napoprvé zordinace nepříjemný zážitek a nehrozí, že vám při další návštěvě bude ronit krokodýlí slzy a třeskutě se vzpírat.

 

Zkrátka je důležité, aby si dítě co nejdříve osvojilo jak péči o svůj chrup, tak to, že zubař není strašák. A to záleží především na rodičích.

 

Čištění zubů by se mělo stát základem hygieny, který si dítě přenese do dospělosti.

 

Pokud máte se svou ratolestí vtomto ohledu přesto problémy a svádíte dvakrát denně nekonečné boje v koupelně, máme pro vás výborný tip.

 

Značka Vademecum nabízí zubní pasty, které jsou určeny speciálně dětem, a to pod názvem Vademecum Junior. Tyto zubní pasty jsou určeny kochraně zoubků právě těch nejmenších. Obsahují vyvážené množství fluoru, které přesně odpovídá potřebám dětského organismu, a navíc spolu svápníkem posiluje zubní sklovinu.

Děti určitě ocení příjemnou příchuťjablka a jahody. Stěmito zubními pastami se čištění zubů stane pro vás i vaše dítě příjemnou a radostnou chvílí.

 

 

Vademecum 2v1 Junior
Vademecum 2v1 Junior pro nejmladší členy rodiny posiluje první stálé zuby – opět soblíbenou příchutí jahod, díky které je čištění zubů zábavou. Receptura Vademecum 2v1 Junior je samozřejmě bez cukru. Vyzkoušejte tuto novinku značky Vademecum a přesvědčte se o tom, jak je jednouché mít zdravé zuby a příjemně svěží dech. Všechny produkty z řady Vademecum 2v1 jsou kdostání od září za doporučenou cenu 39,90 Kč.

Reklama