Když se nám narodí děťátko, snad nejvíce ze všeho si přejeme, aby dobře prospívalo. Snažíme se, aby zdravě jedlo, správně přibývalo na váze, aby se pohybově a duševně rozvíjelo tak, jak má.

V tom jsou asi všechny maminky stejné. Hlídají své malé andílky jako oko v hlavě, a jakmile se jim něco nezdá, konzultují případné problémy s lékařem.

 

Stále ještě ale spousta maminek možná neví, jak správně pečovat u zoubky svého děťátka. Kdy začít s ústní hygienou, kdy navštívit zubního lékaře a jak docílit toho, aby si dítko postupem času zuby čistilo pravidelně, rádo a samozřejmě.

 

S čištěním dětských zoubků je potřeba začít od toho nejútlejšího dětství, v podstatě hned ve chvíli, kdy se prořeže první bělostná perlička. V tu chvíli bychom měli opatrně a jemně začít zvykat dítě na to, aby se kartáček na zuby stal naprosto normální součástí jeho života. Samozřejmě, že v tomto věku je správné čištění zubů především na mamince. Důležité je, aby si dítko na čištění zubů zvyklo a k provádění ústní hygieny získalo kladný vztah. Na péči o zuby, kterou s dítětem provádíme doma velmi často, navazuje čištění zoubků po obědě v mateřských školkách. Takže si dítě osvojuje tento návyk jako samozřejmou věc.

 

Neměli bychom odkládat ani návštěvu zubního lékaře. I tady platí – čím dříve, tím lépe. Ideální je, když dítě poprvé navštíví zubního lékaře ve chvíli, kdy nemá žádný problém. Neodnese si tak hned napoprvé z ordinace nepříjemný zážitek a nehrozí, že vám při další návštěvě bude ronit krokodýlí slzy a třeskutě se vzpírat.

 

Zkrátka je důležité, aby si dítě co nejdříve osvojilo jak péči o svůj chrup, tak to, že zubař není strašák. A to záleží především na rodičích.

 

Čištění zubů by se mělo stát základem hygieny, který si dítě přenese do dospělosti.

 

Pokud máte se svou ratolestí v tomto ohledu přesto problémy a svádíte dvakrát denně nekonečné boje v koupelně, máme pro vás výborný tip.

 

Značka Vademecum nabízí zubní pasty, které jsou určeny speciálně dětem, a to pod názvem Vademecum Junior. Tyto zubní pasty jsou určeny k ochraně zoubků právě těch nejmenších. Obsahují vyvážené množství fluoru, které přesně odpovídá potřebám dětského organismu, a navíc spolu s vápníkem posiluje zubní sklovinu.

Děti určitě ocení příjemnou příchuť jablka a jahody. S těmito zubními pastami se čištění zubů stane pro vás i vaše dítě příjemnou a radostnou chvílí.

 

Vademecum 2v1 Junior
Vademecum 2v1 Junior pro nejmladší členy rodiny posiluje první stálé zuby – opět s oblíbenou příchutí jahod, díky které je čištění zubů zábavou. Receptura Vademecum 2v1 Junior je samozřejmě bez cukru. Vyzkoušejte tuto novinku značky Vademecum a přesvědčte se o tom, jak je jednouché mít zdravé zuby a příjemně svěží dech. Všechny produkty z řady Vademecum 2v1 jsou k dostání od září za doporučenou cenu 39,90 Kč.