Čím začít

Začněte tím, že si zastřihnete konečky vlasů. Pokud je nemáte příliš zničené, nemusíte moc, stačí třeba o dva centimetry. Zbavení konců vlasů nemá přímý vliv na růst vlasů. Konečky neovlivňují folikuly ve vaší pokožce hlavy, které určují, jak rychle a jak moc vaše vlasy rostou. Stříhání ale jednoduše udržuje vlasy zdravější, nebudou se třepit, vlákno poroste silnější, a tak budete mít pocit, že máte vlasů najednou mnohem více.

Jeden den v týdnu

5fb2685d5cb6fobrazek.png
Foto: Shutterstock

Některé procedury uzdravující vlasy jsou hodně časově náročné. Řeč je například o heně. Tou si můžete vlasy obarvit a zároveň je uzdravit, nebo jim dopřát henový zábal. Ideálně byste měla mít henu na kštici několik hodin, třeba klidně i pět. Za normálních okolností na něco takového vůbec nemáme čas. Ve výhodě jsou samozřejmě ženy, které pracují na home office. Jeden den v týdnu natřete na vlasy masku z heny, přikryjte je igelitovou čepicí a zabalte do ručníku. Takto je mějte zabalené celou pracovní dobu, a potom zábal smyjte. Opakujte jednou týdně.

Pokožce také jednou do týdne dopřejte kávový peeling. Kofein stimuluje růst a nadrcená zrnka zbaví vlasové váčky nečistot, takže vlasy budou moc volně růst.

Mohlo by vás zajímat: Za vypadáváním vlasů stojí nejen genetika ale i stres a nedostatek minerálů

Každý den

5fb268b72b2bcobrazek.png
Foto: Shutterstock

Vzhledem k zvlhčujícím, změkčujícím a ochranným vlastnostem se stal olej nezbytným produktem péče o vlasy. Na rozdíl od naší pokožky nemají naše vlasy žádný způsob, jak se udržet hydratované. Proto vlasové folikuly produkují maz, který má cestovat dolů vláknem a udržovat vlasy zdravé a hydratované. Jenže, jak to tak bývá, bohužel tento přirozený proces nefunguje vždy tak, jak to příroda zamýšlela! Především, když máme vlasy moc dlouhé a namáhané nebo je tvorba mazu znemožněna častým mytím. Proto je nesmírně důležité konečky každý den vyživovat přírodními oleji.

Důležitým bodem jsou doplňky stravy! Jezte každý den zinek a vitamíny B a D, které jsou pro zdravý růst vlasů stěžejní!

2x do týdne

Používejte produkty na stimulaci zdravého růstu vlasového vlákna. Takových přípravků existuje celá řada, my máme ale v oblibě ty přírodnějšího typu. Třeba z Havlíkovy apotéky nebo od Ryoru. Mnoho z nich obsahuje například aminokyseliny, vitaminy a přírodní extrakty, které podporují intenzivnější růst vlasů. Vlasy při pravidelné aplikaci viditelně zhoustnou, jsou silnější a pevnější. Stačí je aplikovat 2x týdně, ale samozřejmě čím častěji, tím lépe. Po jejich nanasení si dopřejte tříminutovou masáž celé hlavy.

5fb263f73b676obrazek.png
Bylinkové tonikum pro posílení růstu vlasů, 164 Kč Biooo.cz / Havlíkova apotéka vlasové tonikum 10 rostin, 303 Kč / Sérum pro růst vlasů s černým kořením, 599 Kč Biooo.cz / Urychlovač růstu vlasů Ryor, 418 Kč Notino / Zpevňující sérum Farmesi pro mastnou pokožku hlavy, 950 Kč Notino

Mohlo by vás zajímat: Šampuky vládnou jemným vlasům aneb, které nám v poslední době (ne)vyhovovaly

Mytí vlasů

Jak často mýt
Neexistuje žádná obecně platná rada, jak často byste si měly mít vlasy. Není dobré si je mýt každý den, pokud musíte, značí to problém s pokožkou. Většina odborníků doporučuje umýt si vlasy každé 2-3 dny.

Zahoďte syntetické šampóny
Věřte tomu nebo ne, ty přírodní jsou zkrátka pro vlasy mnohem lepší. Je jasné, že vlasy, které jsou od přírody zdravé a pevné snesou ledacos a tak jim ani běžné tekuté šampóny z drogérií neuškodí. Pokud ale máte na hlavě pár jemných vlasů, zkuste sáhnout po tuhých přírodních šamponech, nebo přírodních, které ale obsahují jen trochu neškodné syntetiky. Brzy uvidíte rozdíl.

Vždy po mytí

5fb2693f4c29cobrazek.png
Foto: Shutterstock

Po každém mytí spláchněte vlasy naředěným jablečným octem. O blahodárných účincích jablečného octu na vlasy věděly už naše babičky! Pomáhá uzdravovat pokožku, uleví od svědění a vlasy jsou po něm krásně lesklé. Snižuje totiž pH a vlasy dokáže srovnat do přirozené rovnováhy.

Pokud vydržíte tři týdny dodržovat všechny vypsané procedury, uvidíte rozdíl. Zkuste si vlasy vyfotit před a po, abyste měly i důkaz. Ideální samozřejmě bude, když některé z bodů, budete praktikovat jednou za čas i nadále.

Reklama