62271a89d3d38cl.jpg
Foto se souhlasem: Netflix

Zatímco na České televizi vypukla 12. března soutěž Peče celá země, Netflix jí přichystal zahraniční konkurenci. Zaměřená bude výhradně na dorty a nejlepší cukráři a pekaři se budou snažit vytvořit realistické dorty ve tvaru každodenních předmětů. Pod jejich rukama tak vznikne třeba jedlá kabelka nebo sladký hamburger. Na jejich úsilí bude dohlížet několikačlenná porota, která bude posuzovat, jestli je dort skutečně zmátl a jestli se opravdu uvěřitelně vydává za obyčejný předmět.

Mezi soutěžícími jsou věhlasní cukráři a pekaři – konkrétně se zúčastnili Andrew Fuller, April Julian, Dessiree Salaverria, Hemu Basu, Jonny Manganello, Justin Rasmussen-Ellen, Nina Charles, Sam Cade a Steve Weiss. Soutěžit budou nejen o svou cukrářskou čest, ale také o padesát tisíc dolarů.

Show navazuje na oblíbený trend sociálních sítích. Divákovi je předloženo video, na kterém je buď obyčejný předmět, nebo dort ve tvaru tohoto předmětu. A on má uhádnout, jestli je na záběru sladkost, nebo ne. Tato skutečnost je následně odhalena prostřednictvím nože, který se buď zaboří do sladké kabelky, nebo sklouzne po skutečné kabelce. Některé dortové kreace jsou dechberoucí a k nerozeznání od reálné předlohy.

Zdroje: Netflix, People, Youtube

Reklama