Když jsem byla malá, milovala jsem pečáky od naší babičky. Pečáky byly oloupané brambory, nakrájené na plátky, pečené v troubě. Stačilo lehce vymazat plech olejem nebo sádlem (opravdu maličkou vrstvou), naskládat plátky brambor jeden vedle druhého, posolit a pokmínovat. V naplno vyhřáté troubě byly upečené za 15 až 20 minut a nejlepší na nich byly velké opečené puchýře.

K takto připraveným bramborám se pije už jen dobře vychlazené mléko nebo třeba kyška, co má kdo rád.

Dnes jsou pečáky oblíbené i u mých dětí a jeden plech nikdy nestačí. Večeře je opravdu za pár korun a moc, moc dobrá.

Pro dospělé nebo větší děti připravuji variantu brambor ve slupce. Nevím, jak ostatní malé děti, ale ty mé brambory ve slupce nepozřou. :-)
Brambory si důkladně omyji, nakrájím na osminky, naskládám na plech, okořením, osolím a peču. Nejprve asi na 150 °C a asi po 10 až 15 minutách dopékám naplno.

Když vím dopředu, že na druhý den budu dělat pečené brambory, uvařím si brambory ve slupce už večer. Další den už jen zase rozkrájím na osminky, okořením, osolím a peču asi 10 minut v naplno rozpálené troubě. Brambory tak dostanou krásnou křupavou a kořeněnou kůrku.

Moje kamarádka pečáky ještě vylepšuje slaninou. Do pekáčku skládá střídavě plátky brambor a tenké kousky slaniny.

K pečákům doporučuji připravit si chutnou omáčku, do které budeme brambory namáčet. Oblíbené jsou různé směsi kysané smetany a čerstvých zelených bylinek. Přidat můžete ale také česnek, na drobno nakrájenou cibulku, barevnou papriku či salátovou okurku, nastrouhanou mrkev nebo cokoliv jiného máte rádi.

A jestli plánujete pečené brambory jako oběd, připravte k nim ještě zeleninový salát. Tahle kombinace je také neodolatelná.

 

 

Reklama