Další zajímavý příspěvek je od čtenářky s nickem PBD. Je fakt, že někteří lidé zpohodlněli a autem jezdí i do trafiky za rohem.

Dobrý den,
mě osobně se přímo zdražení nedotklo, protože „nekrmím“ žádné motorové vozidlo.
Ale dotýká se to i nás, neřidičů, a to nepřímo-protože v návaznosti na zdražení PH se vlastně zdražuje vše.

Je opravdu k vzteku,jak se u nás ihned zdražuje,ale pokud jde cena za barel ropy dolů,tak se vyčkává co bude dál.. Je to jako u všeho u nás.Zdražuje se hned,jakmile mají obchodníci sebemenší důvod-ale když by měly zlevňovat,tak to tak pohotově nereagují. Spíš vůbec nereagují.A nejen že jdou ceny PH pořád nahoru,a když už zlevňují,tak to takřka není znát ...ale ona jde i dolů kvalita a nejeden řidič si za nemalý peníz u pumpy nějak poničil svůj vůz díky nekvalitním PH.

Abych byla upřímná,tak to zdražovaní PH jedné skupině řidičů přeju.A to těm,co i za roh do trafiky popojedou autem.Všem těm,co místo,když je možnost (týká se to větších měst) využít MHD ,si z vlastní pohodlnosti vozí pozadí autem..Všem těm,co nejsou ochotni ujít pár kroku pěšky...Všem těm líným řidičum,těm to přeju.Ať si za vlatní lenost a pohodlnost připlatí.Protože právě díky nim jsou tak moc zasekaná větší města a o vlivu na stav ovzduší se tady rozepisovat nebudu.

Tím nechci tvrdit,že všichni co jezdí autem si to zdražení zaslouží,to zas ne..Například u rodin s dětmi je auto praktičtější,než např. cestovat MHD s kočárkem a malým špuntem-i když i to se dá zvládnout,né že né:) A nebo třeba když někdo vozí špatně mobilního člena rodiny-to je naprosto v pořádku..A nebo zajet si na velký měsíční nakup-to je taky o dost praktičtejší než jet z xy taškama MHD-ale i to jde,vím to z vlastní zkušenosti.

Je mi naprosto jasné,že každý nemá možnost nahradit cestování autem vlakem,busem či MHD..ale spousta lidí tu možnost má,a přesto den co den sedají do aut a nadávají na kolony ve městech,které způsobují z drtivé většiny právě jim podobní...Často mě napadá,když stojím v MHD někde v koloně,jestli právě díky těmto líným,sobeckým a pohodlným řidičům,právě teď někdo nečeká marně na sanitku,a to jen proto,že se k nim skrze dopravu nemůžou dostat..Jestli právě někde teď lékař nekonstatuje smrt a neproklíná ty ztracené minuty v dopravě,které mu vzali šanci zachránit lidský život..

Auta jsou teď dostupná,lidé zlenivěli,jsou pohodlní.. Všem,kteří auto nezbytně potřebují,přeju,aby ceny PH nezbouraly rodinné rozpočty..A všichni ostatní ať si za lenost a pohodlnost platí,protože většina nekrmí auto z nezbytných důvodu,ale jen proto,že jsou líní využít jinou alternativu cestování.

Nechci tvrdit,že nikdy nejezdím autem.To by byla lež.Ale není to zdaleka ani jednou za měsíc..

PBD

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________

Musím přiznat, že jsem se při vašem příspěvku malinko chytla za nos. :(
Děkuji za váš názor a přejme si nejen zlevnění pohonných hmot, ale i více rozumných řidičů.
Pěkný den
Saša

 

Téma 6. února 2012 – Dotklo se vás zdražování nafty a benzínu?

Podtitul: Ulevte si z plných plic

  • Dotklo se zdražování pohonných hmot nějak výrazněji vašeho domácího rozpočtu?
  • Omezili jste jízdy autem? (například za nákupy)
  • Jakou nejvyšší možnou únosnou hranici cen byste byla schopna ještě tolerovat, než byste přestala jezdit úplně?
  • Je vaše rodina nebo vy sama závislá na jediném dopravním prostředku – automobilu?
  • Berete o poznání méně benzínu nebo nafty, než jste brala dříve?
  • Vyplatilo by se vám jet pro pohonné hmoty k našim zahraničním sousedům?
  • Co říkáte na to, že u nás stojí benzín a nafta více než v okolních státech?
  • Jezdíte na naftu nebo na benzín?
  • Porovnáváte ceny na jiných benzinkách?

Já vím, my ty ceny asi neovlivníme, ale alespoň si trochu ulevíme. Těším se na vaše příspěvky a komentáře, které pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna s řidiček či spolujezdkyň obdrží za svůj příspěvek dva balíčky kávy Douwe Egberts

kava

Reklama