Takhle spontánně reagovala čtenářka s nickem PBD na jeden z tematických záchytných bodů. Přečtěte si, jak se na osvojení dětí registrovanými partnery dívá ona.

Dobrý den, ráda bych napsala pár slov k dnešnímu tématu..

*Byly byste pro uzákonění osvojení dětí registrovanými partnery?
Ano,jsem jednoznačně pro. Podle mě by spousta homosexuálních rodičů byla lepších než těch heterosexuálních.

*Přijde vám to normální?
Normální? A co je normální? To co je běžné pro většinu? Nějak se mi příčí psát, že by pro mě to či ono bylo normální či nenormální. Určitě bych neměla žádné námitky proti homosexuálním párum, kteří vychovávají dítě.
Cítit lásku, mít domov,zázemí,podporu –to vše potřebuje každé dítě a každé by to také mělo mít a je jedno jestli od maminky a tatínka,maminek,či tatínků.

*Nebo by vás to naopak pohoršilo?
Ani omylem by mě to nepohoršilo. Pohoršují mě rodiče,kteří se zodpovědně nestarají o své děti,kteří je odkládají,či doma týrají a nevytváři jim bezpečné zázemí plné lásky,konejšivou náruč,oporu atd. Možná pohoršení není to správné slovo –odsuzuji rodiče,co si neváží toho daru že mají krásné děti,možná všechny nejsou třeba zdravé či přesně podle jejich představ..ale nezaslouží si proto méně lásky…

Dítě je přeci dar..není to štěňátko na hraní co někoho přestane bavit a dá ho na krk někomu jinému.. Každý malý či větší človíček si zaslouží milující rodinu,kopec lásky,bezpečný domov a já přinejmenším opovrhuji rodiči,kteří si toho neváží a nedávají svým lásku,bezpečí,domov…Já  prostě a jednoduše nepochopím lidi,co své děti odloží či je nechají strádat..I když jsou dětské domovy taky domovy,jak je již v názvu,nikdy nenahradí ten opravdový domov,a láska tet nenahradí náruč rodiče.

Mít potomka je možnost volby,pokud to zdraví dovolí.. Není to nutnost,ale je to ohromná zodpovědnost a tak by se k tomu mělo přistupovat. V dnešní době je přece spousta možností,jak zabránit nechtěné početí a přivést na svět dítě by měl každý,až bude vědět,že má pro miminko nejen potřebné zázemí,ale i potřebnou odpovědnost,aby dal malému tvorečkovi vše co potřebuje-po stránce materiální i nemateriální. A tohle se týká i případné pěstounské péče,adopce atd –a je úplně jedno zda se jedná o takový či onaký par,či o samoživitele/ku..

Nedělám rozdíl mezi tím,zda dítě vychovává hetero pár,samoživitel/ka,či homosexuální pár – pro mě je dobrý rodič či špatný….A každé dítě si zaslouží šťastné dětství,to je pak ten nejlepší začátek šťastného celého života…

S pozdravem

PBD

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________

Děkuji i za Vaše za vyjádření. Jsem ráda, že Vás téma zaujalo.
Samozřejmě se spoustou věcí nezbývá, než souhlasit.
Pěkný začátek týdne
Saša

Téma dnešního dne: Osvojení dětí registrovanými partnery /ano nebo ne?

  • Byly byste pro uzákonění osvojení dětí registrovanými partnery?
  • Přijde vám to normální?
  • Nebo by vás to naopak pohoršilo?

Nebudu dávat více žádné konkrétní body ani otázky, nechám každou z vás - maminek, babiček, sester, tet i kamarádek, vyjádřit se po svém.

piště na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek odměním pěkným dárkem: sadou misek na olivy (ty už si ale musíte koupit samy)

olivy

Reklama