První příspěvek k dnešnímu tématu je od (ne) švadlenky s nickem PBD. Patří právě k těm, které mají štěstí na šicí maminky, babičky, dokonce i na tatínka a na tchýni.

Dobrý den,
poslušně hlásím, že jsem na ruční práce byla vždycky lemp. Na základce se mě to sice snažila učitelka naučit,ale marně.V životě jsem ušila jen zástěru,povlak na polštářek a sukni.A to proto,že to bylo povinné.

Jestli si dobře pamatuji, tak jsem za vše obdržela dobré  známky,ale to jen díky mamčině pomoci (pšššt ,ne že to na mě prásknete učitelce:)

Stejně jsem na tom s pletením a háčkováním.Plést mě učitelka na ZŠ nenaučila,prý proto,že jsem levák a nešlo jí to mi to pořádně ukázat.Myslím,že byla spíš hodná,protože to podle mě bylo  tím,že jsem lempl.U háčkování měla větší úspěch,ale čelenka, kterou  jsem vytvořila sama stála,protože jsem nějak moc urputně  utahovala...:) Na staré šlapací mašině mě občas mamka nutila zašívat tátovi montérky..sice jsem je zazáplatovala,ale vzhled spíš nic,než moc.
Na stroji elektrickém umím závodit:)) Když to pořádně rozparádíte,tak hadry lítají po místnosti a zvuk připomíná závodní  auto:)

Mamina šít, zašívat, plést, háčkovat,vyšívat,drhat a nevím co ještě,umí..Sestra to také zvládá,i když ani jedna se tím nezabývá. Mamina dříve napletla asi tak 4 tuny teploučkých ponožek,vyšila několik ubrusů..ale ted raději „puclíkuje“ nebo řeší sudoku.

Je to asi ostudné,ale i můj taťka si z jehlou i s mašinou poradí lépe jak já.Nevím,po kom sem to neumětelství v tomto směru zdědila:)) Ale kdo ví,třeba kdybych přemohla lenoru a pilně trénovala-třeba by ze mě byla švadlenka „numero uno“ :)

Když jsme byly malé,tak na nás šila a pletla mamina a tety. Byly jsme originální a tety alespoň mohly vytvářet modýlky na holky,protože obě,které to dělaly mají samé kluky.

Ale abych nebyla úplně za ostudnou ženskou, zašít nějakou tu „rozpáraninu“ dovedu:)
A když přijde na „větší věci s jehlou“ tak mě ochotně nahradí mamka anebo „adoptovaná“ mamka (partnerova maminka).

PBD

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________

Numero uno :) Vy jste taky dobré číslo. A i když bez mučení přiznáváte, že šít neumíte, věřím, že kdyby bylo potřeba, tak se to naučíte. Jako jste zvládla uháčkovat tu čelenku.
Děkuji za veselý ranní příspěvek
Saša

Téma dnešního dne 20.června 2012: Šití a zašívání

 • Umíte šít?
 • Šily jste (nebo ještě i šijete) pro sebe či pro své děti?
 • Uměla byste si ušít například závěsy?
 • Dala jste si v současnosti něco ušít?
 • Vyplatí se dnes kupovat látku a šít?
 • Při jaké příležitosti nejvíc?
 • Umíte zašívat?
 • Co zašíváte nejvíc?
 • Uměla šít vaše maminka nebo babička?
 • Když jste byly malé, měly jste šité oblečení?
 • Nebo přešívané?

Vše o  šití a zašívání (a klidně i vyšívání), pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu švadlenku odměním krásně vonící dánskou kosmetikou Nordic Birch - krémem na ruce a deodorantem.

darecek

 

Reklama