A tam se také čtenářka s nickem PBD v mládí pořádně spálila. V příspěvku uvádí i babský recept na tyto spáleniny.

Dobrý den,
nejsem typ,co se snadno opálí,“chytla“ jsem to po tátovi,on se také zrovna dobře neopaluje(teda ne, že by to dělal),ale pořád lépe jak já. Mamina je po odpoledni na zahradě jak po týdnu u moře a ségra se opaluje krapet hůře. Je teda fakt,že tomu taky moc nepomáhám,protože „vyvalit špeky“ někde na zahradě či u vody je pro mě naprostá ztráta času a také mi to zrovna nedělá moc dobře po stránce zdravotní.Prostě jak sem dlouho na slunci tak se mi dělá blivno a motá se hlava.

Mám vyšší tlak,a to od sedmé třídy,kdy tělo rychle vyrostlo a organismus to nějak nezvádal-tak mi to alespoň vysvětlila doktorka.A také (nic proti rakům v potoce:) si nepotřebuju zvyšovat šance na pořízení „raka kožního“..

Ale spálila jsem se,to ano,naposledy v létě 2002.  Bylo to v období,kdy se dělá rybízová štáva a my jsme, všechna omladina, byli nahnáni na „galeje“ ke keříkům rybízu. A to i mě,částečnou ředitelku vápenky,“postihlo“ vcelku vydatné opálení doprovázené spálenýma ramenama,zádama a čelem.“Babská rada“ na mě i tenkrát,naposledy co jsem se spálila,aplikovaná byla -a to ve formě obkladu.Prostě na mě vrazily ručník namočený v silném vychlazenm černém čaji.Už se nepamatuju,jak moc to bylo učinné...ale babička,maminka a tety ví co dělat:)

Ráda bych ty „rybízové galeje“ podstoupila znova,stejně jako plení a ostatní titěrné práce na zahradách..Ale babička tu od března 03 není a s ní skončilo vše,ale to už bych se dostala ke vztahům v rodině-a to sem nepatří..

A jestli se mažu? Vnitřně ne,to už mě nebaví,už mám odpito:) A zevně? Mažu vše co vyčuhuje z textilu.. Takže hubu,ruce,nohy a dekolt.A když se rochním v rybníku,tak mažu větší plochu nastřádaného sádlíčka:)
Nutím se mazat i partnera-ale pořád remcá. Nechápu proč, když ví,že nakonec bude po mém:) A když to nejde jinak,tak na něj „kydnu“ a on se pak za doprovodného hučení maže:)

PBD

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

__________________________

To je zajímavé, jak ti chlapi remcají nad vším, co s nimi myslíme dobře. Včetně natírání před spálením. U nás to samé.:)
Děkuji za váš pěkný, vtipně napsaný příspěvek a pozor na sluníčko ))
Saša

Téma dne 9. 7. 2012: Spálení od sluníčka

  • Napište nám vyzkoušené „babské recepty“ na spálenou kůži
  • Také přidejte historku, kdy jste se „naposledy“ spálila od sluníčka
  • A kdy a kde?
  • Natíráte se opalovacím krémem, nebo na to s prominutím „kašlete“?
  • Anebo možná patříte k těm šťastným, které se „nikdy“ nespálily, o to více důvodu napsat a poradit, jak to děláte.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží pěkný dárek: luxusní přípravek na opalování a po opalování od firmy Garnier

kr

Reklama