Dovolená snů? Bez váhání Madagaskar! Už od malička, když jsem slyšela to slovo, mi v hlavě probíhala spousta snů a představ, jak to tam vypadá a jak se tam žije.

Jak jsem se k tomu dostala? Můj dědeček bojoval za 2.světové války na východní frontě v Rusku, když se pak chtěli dostat do Evropy - do Anglie, museli lodí kolem Afriky a jeli kolem tohoto ostrova. Dodnes si pamatuji,jak děda vyprávěl, že když jeli kolem, cítili vůni vanilky a hřebíčku.... Od té doby jsem dědu při každé návštěvě nutila k vyprávění - "jak jsme pluli kolem Madagaskaru" - byla to pro mě taková nedělní pohádka..

Pro mě to bylo tak magické a kouzelné, že jsem se do tohoto ostrova zamilovala, sháněla obrázky a informace  a chtěla bych se sem někdy podívat.

Nejen cítit tu vůni a vzpomenout si na dědu, ale vidět ty jedinečné baobaby, lemury a další jedinečnosti. Zaplavat si v čistém moři a ochutnat něco dobrého :-) Popovídat si s místními lidmi (jen musím dopilovat francouštinu :-)) Projít se po horách ..

I když vím, že to není země jen pohádková a je tam spousta národních a politických problémů, věřím, že se tam někdy podívám !!

Pavlína

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven


Vůně vanilky a hřebíčku...hmmm...taky bych se asi zamilovla do vyprávění! :)

A jaká by byla ta vaše dovolená snů, která bude tématem dnešního dne?

Napište nám, jak byste si ji představovaly. Jaká by měla být, kde byste ji rády strávily a s kým. Nebo jste ji už zažily? Splnily jste si sen?

Bylo by to moře, hory, chajda, dobrodružství, exotika, relax a pohoda na pláži? Nebo úplně něco jiného...

Nechte pracovat svou fantazii na plné obrátky, my se budeme se těšit na vaše příspěvky.

Pište na redakce@zena-in.cz

předmět: dovolená snů

Jednu z vás, která nám do redakčního mailu pošle svůj příspěvek, a ten bude pak zveřejněn, odměníme voňavkou od Avonu Secret Fantasy a šikovným zrcátkem do kabelky.

vune Secret Fantasy

Reklama