Podle selského rozumu nakupuje další naše čtenářka - Pavla. Původně ani napsat nechtěla, ale některé komentáře ji k tomu vyprovokovaly. A to je dobře :)

Zdravím Vás, původně jsem nechtěla nic psát,přiznávám se.. Ale po přečtení příspěvku k tématu a nasledně i komentářů-prostě mi to nedalo..

Já osobně nakupuju potraviny podle selského rozumu,nebudu tady tvrdit,jak pečlivě pročítam info na druhé straně,protože to nedělám., Ne že bych se o to vůbec nezajímala, ale o důkladnosti  nemůže být řeč. A to z jednoho prostého důvodu-z etiket stejně vlastně prd poznám.. Když už přeluštím pidi písmo,tak stejně zjistím,že spousty pojmu mi tak jako tak nic neříká. A nehledě na to,že udávané složení nemusí mít nic společného s realitou. A domnívat se, že kvalitní potraviny se rovná drahé potraviny je podle mě velmi naivní,až tupé.Právě toto tvrzení v jednom komentáři mě přimělo k tomuto tématu něco napsat.

Zrovna včera jsme koukali na Černé ovce.Byl tam test čokolád.A vůbec mě nepřekvapilo,že kdejakou drahou „kvalitní“ čokoládu převálcovala čokoladá levná z Billy. Je to jen další z mnoha příkladu toho,že cena zdaleka neodpovídá kvalitě.Já nakupuji jak u soukromníků,tak v řetězcích..Nakupuju to,co máme rádi,to,co mi selský rozum schválí.. Neplatím přemrštěné částky za tkzv. Bio potraviny. Protože jim nevěřím,je to podle mě jen nafouknutá bublina.Bublina,za kterou mnozí platí v domění,že dělají něco dobrého-a opravdu dělají,ale ne pro sebe,ale pro obchodníka...A upřímně-Já ani nechci vlastně vědět co všechno je v tom či onom výrobku,a jaký je postup při jeho výrobě-protože pak by člověk už asi nemohl žrát opravdu nic...

Pavla

Pozn. red: Text nebyl redakčně upraven

________________

Děkuji za Váš příspěvek.  Je zajímavý, ale přece jen, občas neškodí se na složení potravin podívat.
Jinak třeba právě s tou čokoládou máte pravdu. Moje maminka pracovala léta v čokoládce a naše čokoláda (neříkám, že každá) je velmi dobrá a kvalitní. (tedy alespoň bývala)
Pěkný den a dobrou chuť k dnešnímu obědu.
Saša

Téma dnešního dne 25. ledna 2012
Potraviny – kvantita versus kvalita

  • Jaký je váš názor na kvalitu potravin v našich obchodních řetězcích?
  • A co potraviny u vietnamských prodavačů?
  • Máte špatné zkušenosti s trvanlivostí a kvalitou?
  • Kupujete do zásoby?
  • Pěstujete si nějaké vlastní suroviny?
  • Cítíte ten znatelný chuťový rozdíl?
  • Co říkáte na biopotraviny?
  • Co říkáte na neustále zdražování potravin, je úměrné kvalitě?
  • Vaříte i „podle peněženky“?

Vše o potravinách, vaše příběhy, názory a komentáře pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží dárek: Dvě knihy kuchařek. Nahlédla jsem do nich, nejsou špatné :)

knihy