Pavel ZunaDosavadní šéfredaktor zpravodajství a publicistiky a moderátor zpráv či zábavného pořadu Ber nebo neber Pavel Zuna na televizi Prima končí. Podle vyjádření televize odchází „v souvislosti se zvyšováním efektivity v období ekonomické krize“.

Na ukončení spolupráce se podle mluvčí televize Jany Kocové dohodlo s Pavlem Zunou vedení. Brány televize definitivně opustí ve čtvrtek 21. května. Nebude ani pokračovat ve spolupráci v žádném jiném programu.

„Byl jsem odvolán. Vedení po mně požadovalo, aby, přestože jsem již ve zpravodajství milióny korun ušetřil, šetřil dále. To jsem považoval za nemožné, nemohl bych v tom případě garantovat kvalitu zpravodajství. Bylo mě však vedením televize řečeno, že kvalita není důležitá, důležitější jsou úspory. Přitom jsem již srazil ekonomický rozpočet ze 160 miliónů korun na nějakých 128 miliónů korun. Dál by to opravdu bylo na úkor kvality.“ řekl Zuna.

Ne vše, co Zuna na Primě zavedl, se zdařilo. V únoru loňského roku například posunul čas Zpráv TV Prima na půl osmou, tedy na stejný vysílací čas Televizních novin TV Nova. Primě poté klesla sledovanost z milionu na téměř tři sta tisíc. Začátkem května se proto relace vrátila do původního času. 

Zuna pro Primu pracoval od podzimu 2007, kdy přešel z konkurenční Novy. Jeho nástupce zatím Prima nevybrala.

Reklama