Všichni kolem něj vidí, jak ho jeho přítelkyně využívá, ale on je slepý a hluchý. Zatímco mu slečna pomalu a jistě „pouští žilou“, on to nevnímá. Je pyšný, že má po svém boku mladou „holku“ a varování přátel bere jako projev žárlivosti.

Pavel (49) žil dlouho sám. Rozvod před deseti lety s ním pěkně zamával. Propadl depresím, začal pít a „díky“ tomu ho vyhodili i ze zaměstnání. Nebýt dobrých přátel, skončil by špatně. Hlavně jejich zásluhou se opět postavil na nohy a začal přemýšlet o budoucím životě.

money

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Čtěte také:

Prodal vilu po rodičích, našel si práci a pustil se do stavby nového domu. Když byl dům hotov, pozval své přátele na kolaudační večírek s bohatým občerstvením a půvabnými hosteskami. Pavel se překonal. Ze starého pavouka se stal úplně jiný člověk. Kamarádi obdivovali nejen zbrusu nový dům (aby ne, profese stavebního inženýra se nezapřela), ale mnohem větší pozornost vzbudila jedna z dívek, které se Pavel nezvykle věnoval. Nakonec musel s pravdou ven a představil ji jako svou přítelkyni Renatu.

Spadla jim brada. On, který se zapřisáhl, že už mu žádná ženská nesmí přes práh, se na stará kolena zbláznil a přivedl si domů tohle „kotě“? Vždyť by mohl být jejím otcem! Čím si ji získal? Bezmála padesátiletý, proplešatělý chlap s bříškem a podlomeným zdravím věří tomu, že ho tahle slečna upřímně miluje?

Čtěte také:

Nebo spíš miluje jeho nový barák, auto a platební kartu, která je jí plně k dispozici?

Rádi by uvěřili první možnosti, ale když pár dní po večírku Pavla trochu „zmáčkli“, vyšlo najevo, že Renata má „nějaké“ dluhy z bývalého podnikání, které jí nevyšlo. Ale ty už prý splácí (nebo spíš Pavel?) a může začít znova s čistým štítem.

„Chlape, postav se nohama na zem a koukej z toho rychle vycouvat, ta holka tě využívá,“ radí kamarádi, ale Pavel si stojí za svým. Sice (nerad) přiznává, že suma na jeho účtu poněkud klesla, ale Renatka se o všechno tak hezky stará…

A vy, co máte doma stárnoucí manželky, jenom závidíte. Tak abyste měli ještě větší vztek, zítra jí jdu koupit auto. Má narozeniny a kabriolet byl vždycky jejím snem.“ Tím končí hovor a odchází za svou mladou přítelkyní, která už volala, že má o něj starost.

„Kdo chce kam, pomozme mu tam,“ řekla by možná teta Kateřina, ale i Pavlovi kamarádi, jimž nezbývá nic jiného než počkat, jak tenhle „románek“ dopadne.

Reklama