Zpěvák Pavel Vítek (45) se po desetiletém půstu, kdy neměl jediný samostatný koncert, objevil opět na jevišti. A byl to návrat vskutku famózní. Za dějiště svého vystoupení si vybral purkrabský dvůr hradu Karlštejn.

 

A jeho příznivci ho nezklamali. Přišla zhruba pětistovka diváků, kteří zcela zaplnili zdejší přírodní amfiteátr. „Měl jsem trošku nahnáno. Samostatný koncert je něco úplně jiného než vystupovat s jednou písničkou v rámci nějakého pořadu,“ oddechl si Vítek, z něhož se postupem času stal uznávaný muzikálový pěvec. Tři mušketýři, Dracula, Miss Saigon, Pomáda - to je jen krátký výčet představení, v nichž se objevil.

 

„Muzikály jsou sice parádní záležitost a stále ještě u nás frčí, ale vlastní vystoupení je něco jiného,“ přiznal zpěvák, pro něhož návrat na Karlštejn měl i zvláštní příchuť prý nejšťastnějšího dne v jeho životě. „Ani bych si asi nevzpomněl, byl jsem nervózní a myslel jen na to, abych nezklamal, ale připomněla mi to Eva Pilarová. Před dvěma lety jsem právě na Karlštejně uzavřel registrované partnerství s mým přítelem Janisem Sidovským. A stále nám to klape, takže Karlštejn má pro mě pořád velké kouzlo,“ dodal Pavel Vítek.

 

Ještě jeden důvod k radosti zpěvákovi připravil uznávaný pohádkový režisér Zdeněk Troška. „Docela vážně uvažuji, že bych pro něj napsal roli ve své další pohádce. Určitě by to zvládnul bez problémů,“ prozradil Troška.

Reklama