Šporcl sklidil ve Victoria Hall obrovské ovace, i když byl pro publikum vlastně nečekaným překvapením programu. Sám upřesňuje: „Zaskakoval jsem za výborného britského houslistu Daniela Hopa, který onemocněl. Hrál jsem skladby A. Dvořáka, P. I. Čajkovského a D. Šostakoviče. Přitom Čajkovského a Šostakoviče jsem nikdy předtím nehrál. Poslali mi naskenované noty v pátek večer a na sobotní zkoušce jsem tyto dvě skladby již hrál. Trochu jsem pořadatele zaskočil svými modrými houslemi. Ale když mě publikum na konci osmkrát vytleskalo zpět na pódium, byli nadšení. A dokonce se už rýsuje i další možná spolupráce s dirigentem Fedosejevem. Je to pro mě velmi zajímavá zkušenost. Zaskakoval jsem takhle narychlo poprvé v životě a ještě k tomu na tak důležitém koncertě, který navíc nahrávalo Radio Swiss Classic.“

 

Co v nejbližší době
Na koncert houslového virtuosa s modrými houslemi se mohou těšit 18. ledna v Českých Budějovicích, kde vystoupí s Jihočeskou komorní filharmonií. K významnějším vystoupením letošního roku určitě patří i ty, které Pavel Šporcl připravuje na 19. a 20. února 2008 do Obecního domu v Praze, kde společně s FOK a s dirigentem Jiřím Koutem přednese houslový koncert Richarda Strausse. Vydavatelství Supraphon Music koncert zaznamená pro pozdější vydání na CD.

Jak na vás Pavel Šporcl působí? Hraje na modré housle, před časem nevyšel bez šátku na hlavě, nezdá se vám, že je příliš výstřední? Byla jste někdy na koncertě Pavla Šporcla?

 

 

Reklama