Když se objevil Pavel Nový (60) na prezentaci nové řady televizního seriálu Zdivočelá země už jen o berlích, všichni přítomní zatleskali. Herec a moderátor, představitel zdatných sportovně založených mužů, se už začal pohybovat bez invalidního vozíku.
Po západonilské horečce ochrnul a zdálo se, že zůstane už jen ležícím pacientem. „Invalidní vozík jsem dal stranou, už se pohybuji o berlích,“ říká Nový vítězoslavně.

 

Však také měl namále. Prožil málem umírání a dlouhou bezmocnost. „Kdybych neměl tu šílenou vůli, tak bych dopadl špatně. Ale především je zásluhou lidí kolem mě, že jsem se vzchopil a že mě naučili, jak se o sebe sám postarat.
Musel jsem se učit základní věci, které jsem zapomněl nebo jsem je vůbec neuměl. Především lidé nejprve ve špitálech, pak z Kladrub a z Centra Paraple mi zachránili život. Také díky nim jsem se rozhodl, že nechci být ležícím pacientem, ani sedícím na invalidním vozíku,“
svěřuje se Nový.

A nejen to, i když se zatím belhá o holích, Pavel už vstoupil na divadelní prkna, která pro něj tolik znamenají. V Ypsilonce hraje v Pygmalionu plukovníka Pickeringa. 
„Všichni mají pocit, že jsem tak trošku duševně mimo po tom, co se mi stalo. Já samozřejmě tak trochu mimo jsem, ale snažím se už hrát pohybově jednodušší role, protože moc chodit nemohu.
Už mám za sebou pět představení Pygmalionu, což pokládám za úžasný úspěch. A dokonce uvažuji i o hostování v příbramském divadle. Ale až někdy v zimě. Prostě jsem ten život nevzdal,“
zdůrazňuje herec. Nyní budeme moci vidět Pavla Nového v pokračování televizního seriálu Zdivočelá země.
Reklama