Iluzionista Pavel Kožíšek (36) tvrdí, že své umění nikdy nezneužil. Taková věc se podle něj ani neslučuje s kodexem kouzelníků a mágů, pokud se jí někdo dopustí, dočká se opovržení a v branži skončí. Přesto si nakonec náš nejslavnější kouzelník přece jen vzpomněl, že v době, kdy bylo čarování jen jeho koníčkem, svého umění využil i ke svému prospěchu. Ne sice hmotnému, protože „pomocí pěti prstů" Pavel Kožíšek opravdu nikdy nečaroval, ale podařilo se mu tak vylepšit prospěch školní.

Jako student na gymnasiu nenáviděl matematiku. Nejen, že mu nešla do hlavy, ale zároveň ho strašně nebavila.
Dneska už je to promlčené, tak to mohu říct. Pomáhal jsem si při písemkách z matiky speciálním tahákem, což mi vždycky výrazně vylepšilo známku. Pochopitelně, že profesorka tušila, že prostě některé věci vůbec nemůžu vědět, protože znala mé schopnosti, ale prošlo mi to," přiznal Pavel Kožíšek.
A přestože prý kantorka i zkoumala, jak vlastně opisuje, prováděl to Pavel Kožíšek tak brilantně, že nikdy nevyšlo najevo, jak to vlastně dělá.
Byl za tím pochopitelně kouzelnický trik, ale ten nikomu neprozradím, protože jsem se díky němu pročaroval až k maturitě," řekl se smíchem populární umělec, který pak pokračoval dále ve studiu a je absolventem filosofické fakulty...

Trik nepoví ani svému nyní čtyřletému synovi Matyášovi. Pokud by jej chtěl v budoucnu použít, bude na něj muset sám přijít. I když dnes, v době moderní techniky, prý jsou možnosti, jak si pomoci při písemce, také nejspíš jiné. Navíc je vůbec otázkou, zda se Kožíšek junior vydá ve šlépějích svého slavného otce.

Tím, že syn vidí, jak si pouštím nejrůznější videokazety s kouzly a chodí za mnou lidé do divadla, tak má skutečně období, kdy mě napodobuje a pořád čaruje, ale já doufám, že se bude v životě ubírat jiným směrem," vyjádřil se poněkud zdrženlivě jeho otec.
 
zdroj: Korzo
Reklama