Dá se říci, že léto nás již definitivně opustilo a tak kromě výměny šatníku vyměňujeme i naše kosmetické taštičky. Během horkých letních dní si většina žen odvykla používat jakoukoliv dekorativní kosmetiku, ale s příchodem podzimu opět sáhneme po řasenkách, make-upech, rtěnkách,… Pokud máte v líčení nedostatky, nebo se chcete zdokonalit a líčení jako takové vás zajímá, zbystřete.

Vše, co se týče kosmetiky, mě velmi zajímá, výjimkou není ani líčení. Byla jsem tedy ráda, když jsem se mohla zúčastnit akce, kde Pavel Bauer, jeden z nejvyhledávanějších vizážistů ČR, představil své workshopy, které na podzim plánuje v Praze. Ty podle mého názoru budou skvělé a spoustě žen by se obdobný kurz líčení jistě hodil. Každý ze čtyř seminářů bude zaměřen na jinou část obličeje. Pavel chce tímto naučit ženy správně si nalíčit rty, oči, pleť a ukázat trendy.

sd

ew

Jeden tematicky zaměřený kurz trvá čtyři hodiny a stojí 800 Kč, kdy v ceně máte i dáreček v podobě dekorativní kosmetiky. Pokud se rozhodnete absolvovat více workshopů, zaplatíte 700 Kč. Osobně musím říct, že když jsem slyšela a viděla Pavla v akci, dost přemýšlím, že se tohoto kurzu zúčastním, protože on opravdu ví, o čem mluví. Navíc nikdy není na škodu se v tomto směru něco přiučit, když už si musím na tu svoji tlamičku nahodit hezký obličej, tak ať je to správně. :-)

sd

Po ukončení ukázkového workshopů jsem si Pavla odchytla a zeptala jsem se ho na pár otázek.

Pavle, mě by osobně zajímalo, jak jste se jako muž dostal k práci make-up artisty? Přece jen je to spíše dámské povolání, respektive většina z nás to má takto zaškatulkováno.
Kdysi dávno jsem byl osloven jednou kadeřnicí, jestli bych jí nedělal modela na vlasovou show. Poté jsem začal předvádět jako model. A v té době už jsem začal v zákulisí pomáhat kolegyním s líčením a úpravou vlasů. Asi jsem k tomu měl blízko díky divadlu, které jsem od dětství hrál. A tak jsem se po revoluci rozhodl pro doplnění vzdělání v kosmetickém oboru a změnil jsem svou profesi. A tím se asi odstartovala moje dráha vizážisty.

Co bylo pro vás nejtěžší se naučit?
Nedá se říct nejtěžší. Pro mě to bylo nové a zajímavé. A bavilo mě to celkově. Péče o pleť i dekorativní kosmetika mě celkem pohltila. Možnost uplatnění kreativity, psychologie a talentu. Učil jsem se rád a s velkým zájmem. Chtěl jsem to dělat, takže jsem byl připraven na výzvy.

Proč si myslíte, že jste se stal jedním z neúspěšnějších vizážistů v ČR?
Já vlastně ani nevím, jestli jsem tím jedním. Stále je co se učit, člověk se musí vzdělávat.  Ale myslím, že mi v tom pomohla účast na mistrovství ČR v make-upu, kde jsem se stal mistrem a druhé umístění v celosvětové soutěži v Düsseldorfu. Pak už chodila jedna nabídka za druhou, focení pro časopisy, reklamy, módní přehlídky, TV a lektorská činnost. Začal jsem pracovat na projektech jako Miss ČR, Zlatý Slavík, Super Star, X Factor, Star dance, Top Star a mnoho dalších. Začal jsem být hodně vidět a začaly si mne najímat také celebrity.

Vy momentálně připravujete kosmetické workshopy pro ženy, jak to bude fungovat?
Jde o koncept, který umožní všem zájemkyním z řad veřejnosti seznámit se s celou škálou produktů značky Avon. Workshopy účastnicím umožní nejen vyzkoušet si produkty jako takové, ale pokusím se jim v rámci společně stráveného odpoledne předat i nějaké profesionální tipy a triky, které jim pomohou snáze zvládnout dovednosti v líčení.

V čem si myslíte, že ženy dělají největší chyby při líčení?
To je různé, ale pokud bych měl být konkrétní, v současné době se často setkávám s chybami při úpravě obočí. Jde již o počáteční chyby při jeho trhání, neuváženost při rozhodování o permanentní barvě nebo chybné tvarování.

Jaké líčení se vám osobně nejvíce na ženách líbí?
Nejvíce se mi líbí líčení přirozené a naturální. Bývá totiž nejslušivější.

Řekněte mi na závěr, jaké budou trendy v kosmetice pro nadcházející podzim?
V rámci aktuálních trendů se nejedná o jednotný look, který bych mohl přesně definovat a pojmenovat. Půjde ale opět o výrazné líčení rtů, objevovat se pak stále bude i tenká linka na horním víčku. „Trendem“, který je platný trvale, je ale podle mého názoru umět si vybrat přesně to, co každé ženě sluší.

Pokud máte o workshopy zájem, můžete se příhlásit ZDE (klikni). Více informací naleznete na www.avon.cz/workshop

Čtěte také:

Reklama