van.jpg

Bývalý údržbář Paul z Framwellgate Moor v Anglii tráví hodiny zdobením každého centimetru svého domu vánočními dekoracemi, aby své rodině udělal Vánoce, jaké sám v dětství nikdy neměl. Paul prý nikdy nedokáže jen tak projít kolem vyhozené dekorace, aniž by ji zvedl a přidal do své sbírky. Odhaduje, že za dekorace v průběhu let utratil více než 5 000 liber (cca 150 000 Kč). Přitom ještě shromažďuje všechny nechtěné ozdoby, věnce a dekorace, které spatří v kontejnerech na ulici. Občas také dostává nechtěné ozdoby darem od lidí a obchodů z okolí.

 vanoceee.jpg

Dům Paulovy rodiny je nyní vyzdoben více než 300 sochami Santy, nejméně 100 sněhuláky a každým vánočním přáníčkem, které kdy vytvořily jeho děti a šest vnoučat. „Když jsem byl mladý, nenáviděl jsem Vánoce, takže když jsem měl své vlastní děti, rozhodl jsem se pro ně Vánoce udělat něčím velice speciálním,“ řekl v rozhovoru pro Daily Mail. „První věc, kterou jsem udělal, když jsme se sem nastěhovali, bylo rozsvícení vánočních světel, předtím, než jsme měli nějaký nábytek a cokoliv dalšího. Děti to milovaly. Od té doby jsem chtěl jen udržet kouzlo Vánoc naživu a pořád nakupuji a sbírám další a další dekorace,“ vypráví nadšeně super fanoušek Vánoc.

paul.jpg 
„Líbí se mi, že každá dekorace v domě má svou vlastní historii, znám příběh každé z nich. Každý rok vypadá náš dům, jako by tu vybouchla vánoční bomba, všude jsou Vánoce. Miluju to a stejně tak děti a vnoučata,“ libuje si ve svém koníčku Paul, který si každý rok přeje, aby nepřišel leden a nemusely se ozdoby v celém domě sklízet. Některé dekorace v domě jsou předávány z generace na generaci a jsou starší 50 let. Paul svůj dům nazývá Santovou jeskyní a je přesvědčen, že duch vánočních svátků chrání všechny dekorace. „Každý rok, když je vyneseme z podkroví, vypadají stejně dobře jako loni,“ říká jeho dcera Katie.
 
Paul, který nyní trpí demencí, žije v domě se svým nejmladším synem Anthonyem Kiddem (12 let), se svou dcerou Katie McBain (26 let), jejím manželem Georgem McBainem (33 let) a jejich dcerou Storm (6 let).

Untitled-collage.jpg

Foto: Profimedia