V našem detektivním příběhu se seznámíte se třemi potenciálními pachatelkami jednoho zločinu. Linda, Radka a Zdena jsou tři potenciální pachatelky únosu dítěte. Která z žen je ale skutečně vinna - to musíte rozluštit vy!

lupa

Zahrajte si na kriminalistky a pokuste se odhalit, která ze tří žen je pachatelkou únosu malého dítěte. K rozluštění vás dovedou naše tři krátké epizody, které se před únosem staly a dále indicie, které budeme postupně uveřejňovat v dnešních novinkách.

Epizoda I.: Linda

Bylo to docela obyčejné ráno. Linda vstala, udělala běžné rituály (3 minuty ospalého koukání do zrcadla, 2 minuty čištění zubů, 45 vteřin oplachování obličeje, 5 vteřin utírání do ručníku, 1 minuta nanášení korektoru... 2 minuty oblékání halenky, 1 minuta a 25 vteřin vybírání náušnic...), hodila do kabelky svačinu, zkontrolovala peněženku a vyrazila do práce.

Cestou na autobus si koupila kafe.

„Dáte si nějakou příchuť?“
„Ne, díky.“

Linda pracovala jako účetní nadnárodní společnosti. Kancelář sdílela s dalšími třemi kolegyněmi. Všechny byly o poznání starší a všechny tři si zakládaly na své rodině. Témata společných hovorů se tedy většinou stáčela k dětem. Donedávna s nimi Linda ráda rozmlouvala, ale po smrti Lukáška zatrpkla. „A co ten tvůj Pavel? Už se rozhoupal? Nebo ještě pořád nechce o dalším dítěti ani slyšet?“

Většinou zareagovala podrážděně.

Epizoda II.: Radka

Budík jí zvonil již poněkolikáté - nesnášela ranní vstávání. A tak si dávala budík vždycky o hodinu dřív, aby se mohla pomalu probouzet a vychutnávat si ty chvíle, kdy ještě může být pod dekou.

Pak nastala každoranní klasika: Spěch, spěch a zase spěch. Kvapně se oblékla, prolítla koupelnu a už stála za dveřmi. „Kruci, klíče!“ začala štrachat v kabelce - jo, dobrý, klíče mám.

Seběhla schody.

„Do háje!“ zapomněla, že jde dnes na významnou schůzku a očekává se od ní trochu jiné oblečení. Tak rychle SMS šéfovi, že přijede později a honem nahoru...

Převlékání jí nezabralo až tak dlouho - milovala červenou, takže sladit oblečení bylo při pohledu do jejího šatníku celkem snadné. Zakrátko již seděla v autě a mířila směr zácpa.

„Kdybych, já koza, vyrazila včas, mohla jsem se jí vyhnout...“

Při pokusech o objetí toho šíleného štrúdlu aut uličkami ztratila další cenné minuty. Zpoždění nabralo závratnou hodinu. Šéf mě zabije - pulsovalo Radce ve spáncích.

Rychle zaparkovala, vlítla do kanceláře a -

„Dneska jsi tu brzo, Radko,“ usmála se její sekretářka Martina.
Co? Dělá si legraci?
„A co ta gremiálka?“
„Vždyť je středa?“ nechápala Martina.

V tu chvíli slyšeli všichni o patro níž ohromnou ránu - to jak Radce spadl kámen ze srdce.

„V poště máš výsledky těch zdravotních testů,“ upozornila ji ještě Martina a vrhla na ni soustrastný pohled. Tušila, co si Radka o svých hormonech přečte...

Epizoda III.: Zdena

Zdena seděla na lavičce v parku a četla si Auerbachovu Mimesis. Studovala literární vědu pátým rokem. Za pár dní obhájí diplomku - určitě ji obhájí, školu zvládá levou zadní. V hlavě jí pulzovalo něco docela jiného. Její přítel Petr jí včera večer oznámil, že je neplodný a naznačil jí, že pochopí, když se bude chtít rozejít.

Zdenka by hrozně chtěla založit rodinu. Jenže teď už věděla, že pokud s Petrem budou mít dítě, nebude jejich. Umělé oplodnění? Petr o něm nechce ani slyšet - jeho spermie jsou nepoužitelné a on nechce riskovat Zdenčin život kvůli dítěti někoho jiného. Zdence to sice hlava moc nebrala, ale z Petrova pohledu to asi dávalo smysl.

Chodila celé dopoledne a zastavovala se u každého kočárku, povídala si se všemi maminkami, které potkala. A bylo jí zle...

Zločin

Je krátce po poledni a mladá maminka Míša zaparkovala kočárek s Adámkem před samoobsluhou. Chtěla si jen rychle nakoupit pár drobností, ale v obchodě se zdržela déle, než plánovala - u pokladny byla fronta. Nakupovala tady takhle vlastně skoro každý den a tak ji ani nenapadlo, že se může stát něco zlého. Když ale vyšla před obchod, rozklepala se jí kolena: Kočárek s Adamem byl pryč.

Jeden pán viděl prý mladou štíhlou ženu v červeném saku, jak s kočárkem odchází k parku. Míša neváhala a rozběhla se tam. Park byl ale prázdný. Než se Míša uklidnila a uvědomila si, že musí zavolat policii, už u ní stál příslušník, kterého mezi tím zavolali lidé před obchodem.

Policisté na místě zajistili jeden důkazní materiál: Tašku s nákupem ze supermarketu PRIM, kterou pachatelka na místě zanechala.

Kdo je pachatel?

Abychom vám to ulehčily, prozradíme, že pachatelkou je jedna z žen, které jsme vám v našich epizodách představili, milé čtenářky. Která? To už si můžete tipovat do připraveného odpovědního boxu, který najdete, když kliknete na následující odkaz...

Pokud ale chcete mít větší jistotu při odpovídání, počkejte si na další indicie. Bude jich celkem 6 a zveřejníme je postupně v dnešních (29. 2. 2012) novinkách našeho magazínu.

Téma dne 29. února 2012: Detektivky

  • Máte ráda detektivky?
  • Raději je čtete, nebo se na ně díváte na obrazovce či plátně?
  • Jaký typ detektivek máte nejraději?
  • Byla byste dobrý detektiv? Tedy umíte dopředu odhalit pachatele?

V detektivním tématu dne můžete získat hned několik cen. Stačí napsat příspěvek, zaslat ho na e-mailovou adresu redakce (viz níže) a dodržet podmínku,.že příspěvek musí být alespoň tak dlouhý jako tento odstavec a nesmí přijít později než v 15.30 hodin 29. 2. 2012 a zařadíte se do slosování o následující krásné knižní ceny: ve hře jsou 2 detektivní balíčky s knížkami od Agathy Christie (Potíže v zálivu Pollensa) a Dicka Francise (Hrozba).

Reklama