Včerejší rychlá soutěž zaznamenala úspěch. Přesto, že byla trošku náročnější na důvtip a vyhledávání, zůčastnilo se jí hned několik set z vás. A převážná většina úspěšně! Za to patří všem soutěžícím čtenářkám velká gratulace!

Vyhrát ovšem mohla pouze jedna. Jedna, která obdrží jako cenu od redakce voňavou koupelovou pěnu Radox a k tomu několik krásných svíček...což přímo svádí ke krásné, romantické koupeli. A která je ta šťastná?

Výherkyní se stává čtenářka s nickem Berušák, které srdečně blahopřejeme!

A nyní vám odtajníme princip soutěže.
Vaším úkolem bylo ze zvýrazněných slov ve vybraných článcích sestavit únorovou pranostiku. Jako návod vám sloužil tento text:

Nový výzkum bude mít dopad na celý svět! A kdo ví, třeba výrazně zasáhne i úspěšnou ženu a žárlivého manžela! Přesto byste neměli zapomenout na vhodná očkování v únoru a březnu, protože na to výzkum vliv mít rozhodně nebude. Naši staří známí Homolkovi, kteří jsou právě na horách, očkování zanedbali a teď mohou jen zoufale hledat, kde bydlí Mozartova múza. A tím pádem na plné pecky poznávají, jaký má stres vliv na organismus. To naše první superstar se pojistila a díky její zodpovědnosti můžeme říct, že jí patřil celý slavíkový večer.

Na tyto pozitivní zprávy nedbala tvrdá a drsná rojnice černooděnců v metru a k smrti vyděsila malou školačku, která si své zážitky zapsala do školního sešitku, který nazvala Z deníku dvanáctileté. Aby se trošku vzpamatovala ze šoku, který jí byl v metru způsoben, vzpomněla si na letní dovolenou a milé Egypťany a moře a zamáčkla slzu při vzpomínce na podzimní vyhlídkovou jízdu v pražské ZOO.

 

A co se pod touto "šifrou" skrývalo?

Byly to tyto články: 

Nový výzkum bude mít dopad na celý svět 

Úspěšná žena a žárlivý manžel

Očkování v únoru a březnu

Homolkovi na horách  

Kde bydlí Mozartova múza 

Stres a jeho vliv na organismus.
Slavíkový večer patřil Anetě 

Rojnice černooděnců v metru

Z deníku dvanáctileté

Egypťani a moře 

Podzimní vyhlídková jízda v pražské ZOO

 

Pokud jste tyto články správně našly, mohly jste v nich objevit zvýrazněná slova, která dala dohromady tuto pranostiku: Je-li v únoru zima a sucho, bývá prý horký srpen.

 

Ještě jednou všem soutěžícím čtenářkám gratulujeme a prosíme, abyste hlasovaly v anketě, zda se vám tento tip soutěže líbil a chtěly byste si ho v budoucnu zopakovat.  Za redakci děkuje

 

 

Reklama