Jak to má s převlékáním ložního prádla naše čtenářka pateta, to už se dočetete v jejím příspěvku. A prozradí vám v něm i jeden pěkný rodinný zvyk.

Převlékám povlečení každý měsíc, po nemoci ihned, jinak i častěji v létě. Nejlíp se nám spí v bavlně, krep je sice praktický, ale méně vydrží. Povlečení mám i po 50 letech nejvíce z výbavy, bílý damašek. Kdysi jsem dostala od tchýně damašek v okrové barvě, ale vypadal pořád jako špinavý, tak jsem ho schválně prala v její pračce( trhala prádlo) a po čase vyhodila.

Co však pravidelně dodržuji podle zvyku ještě z domova, na Štědrý den musí být čisté povlečení ! ( Snad proto, že se Ježíšek narodil v čistém seně? )

Při jednom výletu s mými dětmi do Prahy, když byli  ve školním věku jsme všichni 3 zůstali stát u látky na povlečení - růžové kostičky a růžičky. Neměla jsem s sebou tolik peněz na 4 postele, ale v Bílé labuti mi to ochotně poslali na dobírku. Byli jsme rádi, moc se nám to líbilo a dlouho jsme si povlečení užívali. Když jsem potěžkala balík, o to víc jsem byla vděčná za poslání, to bych se cestou udřela a takhle jsme si výlet do Národního muzea užili.

Jednou jsem u známých na chalupě spala v téměř celém černém povlečení.I potmě mi dlouho trvalo, než jsem usnula.Takové bych nechtěla ani zadarmo.

Na jednu malinkou příhodu ráda vzpomínám. Když byl syn malý a po obědě spával, bylo mi už podezřelé, že v ložnici je tak dlouho ticho a potichu jsem se na něj šla podívat. Klidně seděl na postýlce a na povlečení si jako sbíral kytičky s látkou a dával je jako do pugétu. Kytičky má rád dodnes.

Péřové prošívané deky denně nezastýlám, jen naklepu polštáře, po celý rok často větrám na okně i krátce v zimě.

V obchodě se dá koupit kvalitní povlečení ( už se nemusí shánět jako v minulosti) , jen s povlečením ze stánků má moje kolegyně špatnou zkušenout ( vydrželo jedno praní). Holt kde je láce , není kvalita.

pateta

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven    

_______________________

Ten vánoční zvyk je moc krásný! Jen nechápu, jak to při tom všem ještě stíháte :)
Jinak mě zaujalo to černé povlečení u vašich známých, tedy zaujalo ne ve smyslu, že bych ho chtěla, ale,  že bych se v něm také asi dlouho převaloval. Divné.
Děkuji, že jste napsala k dnešnímu tématu, příspěvek se mi moc líbil.
Pěkný den
Saša

Téma dne 5. června 2012: Ložní prádlo

  • Jak často měníte ložní prádlo?
  • Jaký upřednostňujete druh? Krep, bavlnu, satén …
  • Řídíte se tím, co právě frčí? Zejména u dětí (viz. My z Kačerova)
  • Vybíráte si povlečení podle kvality?
  • A také podle vzhledu? Jakou barvu máte nejraději?
  • Žehlíte povlečení?
  • Mají (měly) vaše děti třeba nějaké specifické přání ohledně povlečení?
  • Ustýláte každý den, nebo jenom peřiny přehodíte?
  • Pokud máte možnost, dáváte peřiny vyvětrat ven?
  • Myslíte, že dnešní ložní prádlo je kvalitní?

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
a můžete přiložit i fotografii vašeho ložního prádla, třeba vyhrajete právě na základě toho nejhezčího :)

CENA pro výherkyni

Partnerem tématu je společnost Matějovský, přední český výrobce ložního povlečení. Je jedničkou na trhu s ložním povlečením, prostěradly, ručníky, a od června 2011 nabízí svým zákazníkům také noční prádlo pod značkou Matějovský Collection. Své produkty nabízí přes e-shop a ve vybraných prodejnách bytového textilu. Více najdete na www.matejovsky-povleceni.cz.
Cena pro vybranou čtenářku je voucher na nákup na na www.matejovsky-povleceni.cz v hodnotě 1000,- Kč

Reklama