První čtenářský stěhovací příspěvek je dnes od Bleblemcy. Stěhovala se zatím pětkrát. Několikrát to bylo v pohodě, ale došlo i na velké stěhování s množstvím věcí...

Se stěhováním má bohaté zkušenosti čtenářka Bleblemcy. Stěhovala se už pětkrát!


Dobrý den,

ve svém životě jsem se stěhovala hned několikrát. Poprvé, když jsme si s přítelem pronajali byt. To bylo velké rozhodnutí odejít daleko od rodičů, ale neměla jsem tenkrát moc věcí a tak ta technická stránka proběhla hladce. V bytě jsme žili dva roky a pak jsme si koupili byt hned ve vedlejším v domě. Takže ani tohle stěhování o pár metrů dál nebylo velkým problémem. Třetí bylo už mnohem horší, protože přítel si po těch společných letech nalezl o mnoho let mladší slečnu a tak jsem byla téměř ze dne na den vystěhována zpět k rodičům.  Byt jsme při koupi nechali napsat na něho, protože jsme potřebovali rychle peníze ze stavebního spoření a s jedním vlastníkem probíhalo schválení úvěru mnohem rychleji. Měla jsem sice v bytě nahlášené trvalé bydliště, ale na život ve třech bych tedy opravdu neměla nervy ani žaludek. Pronajmout byt jsem si tenkrát nemohla z finančních důvodů, protože všude požadovali dopředu zaplatit vratnou kauci v hodnotě nejméně tří  měsíčních nájmů. Takže jsem se téměř s holým zadkem tak jak jsem od rodičů odešla po letech i vrátila. Spoustu svých věcí jsem v bytě bývalému příteli tenkrát i nechala. Některé ze zapomětlivosti v tom mém psychickém rozpoložení a nemilém rozčarování není asi ani divu. Některé věci bych neměla kam u rodičů dát a tak jsem je tam zkrátka nechat musela. Tohle stěhování bylo kruté, ošklivé a plné slz.

Čtvrté stěhování bylo radostné s novým přítelem (nyní manželem) opět do pronajatého bytu. Bydleli jsme v něm dva roky a byly to asi ty nejšťastnější a nejdivočejší roky v mém životě.

Páté a poslední stěhování pro mě nastalo, když jsme si koupili byt ve stejném městě jen o několik ulic dál a tentokrát už do společného vlastnictví. V nájemním bytě jsme opět neměli moc věcí, ale když se vše dalo do krabic tak najednou jako by všechno třikrát zvětšilo svůj objem. Ještě dlouho jsme pak v novém bytě skákali přes krabice a co teprve, když jsme potřebovali něco určitého najít. Trefit tu správnou krabici hned na první pokus se nám snad nikdy nepovedlo. Jo popsat si to, to nás jaksi nenapadlo a tak jsme hledali a hledali. Nakonec jsme vše zdárně uložili a našli všem věcem správné místo. Trvalo to sice dost dlouho a věci ještě několikrát změnily své umístění, protože jsme byt zároveň rekonstruovali a předělávali vše k obrazu svému. Někdy to nechápu jak jsme v tom blázinci mohli normálně fungovat.

Nyní doufám, že další stěhování už mne nečeká. Napadá mě, že nejlepší by bylo kdyby jsme tady spolu žili šťastně až do smrti a zazvonil pak zvonec a pohádky by byl konec...

Krásný stěhovavý den přeji všem,
Bleblemcy

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 28. 2. 2013: Stěhování

Téma je dnes trochu jiné, než jste, milé čtenářky, zvyklé. Částečně bude složené z vašich stěhovacích příběhů a částečně půjde o online zpravodajství ze stěhování redakce ŽENY-IN na novou adresu. Celá akce je domluvená tak, že mi vždy některá z kolegyněk pošle po internetu pár fotek a postřehů, tedy pokud se jí podaří někde připojit. V záloze je šéfredaktor Radek, který má internet a foťák v mobilu.

A teď k té vaší části: Posílejte mi historky ze svého stěhování a zaměřte se třeba na následující...

  • Proč jste se stěhovaly?
  • Odkud a kam?
  • Jak to proběhlo?
  • Byly nějaké karamboly?
  • Proběhlo stěhování podle plánu?
  • Co všechno jste po stěhování nenašly?

Příspěvky posílejte na známou emailovou adresu redakce (viz níže), a to ideálně do 15.00 hodin 28.2.2013. Jednu z přispěvatelek odměním pěkným dárkem. A protože se redakce stěhuje, necháme se překvapit, jaký dárek to vlastně nakonec bude, tedy co všechno po stěhování opravdu dorazí. Bude to buď nějaká kosmetika, hra, drobná elektronika nebo květina (když nic z toho nenajdeme). Sám jsem zvědavý. Vy se to dozvíte po konci tématu v poslední novince.

Reklama