63e61837a5af3obrazek.png
Foto: Shutterstock

KARNEOL

Je považován za kámen úspěchu, a to v různých rovinách. Probudí v těle životní sílu a vybičuje na maximum i sexuální apetit. Pozitivně ovlivňuje také ženské reprodukční orgány, a tím zvyšuje i plodnost. Kromě toho má pozitivní účinky na psychiku, což je pro otěhotnění neméně důležité. Dodává sebevědomí a víru sama v sebe. Negativní vibrace ve vztahu mění v lásku a pochopení.

63e6240897c6aobrazek.png
Foto: Shutterstock

MĚSÍČNÍ KÁMEN

Nazývají ho kamenem nových začátků, protože nic nekončí, ale v cyklech se navrací. Na stejném principu pracuje i s ženským reprodukčním cyklem. Působí na jeho harmonizaci a zmírňuje napětí spojené s menstruací. Napomáhá naladit vnitřní biorytmické hodiny a udržuje v rovnováze hormonální systém. Navíc odbourává emotivní bariéry, které by také mohly početí bránit. Proto patří ke kamenům, které pomáhají při potížích plodností. U žen i mužů posiluje funkci pohlavních orgánů.

63e625ed93f9fobrazek.png
Foto: Shutterstock

RUBELIT

Jde o růžový a nejúčinnější druh turmalínu, který je doslova balzámem na ženské potíže. Pomáhá harmonizovat menstruační cyklus, stimuluje pohlavní orgány a pomáhá od potíží či poruch ve sféře plodnosti. Navrací životní energii a zároveň harmonizuje mysl, což má na početí také velký vliv. Odplavuje smutek i beznaděj.

63e6248a617ebobrazek.png
Foto: Shutterstock

RŮŽENÍN

Typicky ženský kámen je už od antických dob symbolem lásky a srdce. Někdy se o něm hovoří také jako o strážném anděli. Probouzí v nás něžnost a nesobeckost, otevírá naši mysl všemu krásnému. Kromě toho má schopnost neutralizovat vliv nezdravého prostředí na lidský organismus. Nejen u žen, ale i u mužů pozitivně ovlivňuje pohlavní ústrojí a pomáhá při léčbě neplodnosti.

63e624f7b180fobrazek.png
Foto: Shutterstock

ACHÁT

Pomáhá čistit auru a vyladit ve vás ženskou a mužskou energii na správnou míru. Budete se tak cítit ve větší pohodě. Zároveň má moc přeměňovat okolní špatnou energii v pozitivní. Jeho očistná síla pak působí na duševní i fyzické úrovni. Tělesnými orgány, na něž má blahodárné účinky, jsou i ty rozmnožovací. Proto by achát měly mít u sebe páry, které se snaží o miminko. A když se zadaří, polodrahokam bude ženu chránit i v těhotenství a při porodu.

63e625362c55aobrazek.png
Foto: Shutterstock

Zdroj informací: Svět minerálů, Léčivá síla minerálů, Kouzelné kameny

Čtěte také: