Hola hola holáá! Nastupujte nastupujtéééé!

Omamná vůně spáleného oleje, na který majitel fritézy ještě dojede domů, přitáhne pohled k třem nádobám. Červená, žlutá a zelená ledová tříšť. Obří langoše a pytle s cukrovou vatou. Lízátka z hmoty, která se normálně používá na součástky do kombajnů. Na každé město jednou dojde. Přijela pouť!

Zdá se, že největší grunt tu má chlápek, jehož hlas teď slyšíme v  megafonu. Směsicí českých, anglických a italských slov láká žužem a pendrekem pomatené obyvatele, aby nastoupili na obří výtah. Za malý okamžíček je vyveze výš než je garsonka milenky okresního hejtmana a zrovna ve chvíli, kdy si bude Jarda Kalát nahoře naposled prohlížet fotku Dominika Haška, co nosí v peněžence, zřítí se celý ten kolos dolů. Po dráze, ale i tak bude efekt ohromný. Jarda stěží uvolní kolena z brady a po zbytek dne bude na návsi hledat Haška. Nenajde. Hašek je v kukuřici.

Italské hity nedovolí prosadit se malým reproduktorkům, které u ruského kola a labutí zkouší dostat do éteru něco z Karla a Heleny. Početná rodina váhá u pokladny autodromu a otec rodiny odchází do blízké spořitelny, aby navýšil hypotéku. S trochou štěstí mu zmrazí splátky, než se všechny děti svezou na poníkách. Každá sranda něco stojí. A to ještě neví, že starší dcera (8+) se nemůže rozhodnout mezi růžovými tangy a gumovým hadem.

Jediný, kým brutální songy ani mrtvá myš v klobáse neotřesou, jsou poníci. Chlápek s rozepnutým poklopcem, který je pohání bičíkem, odradil většinu rodičů, poníci ale mají směnu do šesti. Pak je asi i s chlapíkem majitel naloží do vozu, kde budou pod plachtou pokračovat v pravotočivém pohybu až do rána.

Polední vedro lomcuje s nafukovacími balonky za 100 korun. Kolem čtvrté už někteří otcové a matky zastavují rodinné šperky, ještě větrník za pade a dítě zmaštěné hranolkami posadit do centrifugy. Na balkoně nad střelnicí leží mrtvá učitelka lidové školy umění. Jarda tu růži zase nevystřelil...

A co vy? Byli jste už letos na pouti?

Reklama