Čtenářka arjev nám napsala, jak vypadá její běžný den. my můžeme jen dodat: Z toho by se jeden vážně zbláznil.

V posledním roce se páteční bláznovství stupňuje. Posuďte sami: vstávám o 3/4na 5, abych uvařila tchyni čaj a meltu do termosek. Nachystám jí snídani a svačinu, které uložím do chladničky. Oběd jí vozí Charita, naštěstí.

Pak se otočím na patě, vyběhnu do 1. patra a nachystám si sama sobě svačinu do práce. Odcházím ve 3/4 na6.

V práci si uvařím ranní čaj, začnu zpracovávat výkresovou dokumentaci, když mě šéf vyruší a chce zpracovat data z PC. Tedy, pracuji na jiném.

Pak jdu na dílnu a pomáhám kolegům v manuální práci. Tady posnídám. :-) Oběd trávím při zpracovávání výkresové dokumentace. Nemám ráda resty. Kolem 12. hodiny jdu zkontrolovat tchyni, jestli poobědvala a co vymamlasila.

Pak v práci znovu na dílnu a makám do 1/4 na3 a o půl třetí odcházím konečně domů a čekám na překvapení, co mně nachystala manželova matka.

Minulý týden si sušila v troubě použité vložky na únik moče. V baráku smrad a babka spokojeně seděla v kuchyni a spala, zatímco se vložky statečně opalovaly. Probudila jsem ji a zkontrolovala, jestli sedí v suchém, a jela na kole nakoupit do města. Než jsem odjela, dala jsem do pračky prát její prádlo.

Ve městě mě potkala kámoška, která má podobný osud, ale s vlastní matkou - postěžovaly jsme si navzájem a já jela domů i s nákupem. To hodiny ukazovaly 17.00 hod a já jednou rukou prádlo věšela na šňůru a druhou připravovala svačinovečeři pro tchyni. Zatímco ona se cpala jako prajz, já se snažila na zahradě posbírat jablka, které manžel pošrotoval a vytlačil mošt. Hodiny byly neúprosné a do pračky jsem dala vlastní prádlo a babce šla nachystat léky a snažila se trošku uklidit u sebe v bytě. To právě Nova končila s TN a já manžela poslala za jeho matkou, aby si s ní trošku popovídal. Stejně se hádají a mně je to jedno, protože jsem sobec a dívám se na ČT1 na historii kriminalistiky. Po skončení jdu za tchyní a snažím se ji poumývat, převléknout a dát spát. Ještě jsem pověsila své prádlo, snědla pár jablíček na krásu i zdraví, vysprchovala se, vyčistila zuby a šla koněčně na kutě.

Tchyně ztratila cukrovkou asi 90 % zraku, je silně nahluchlá a její mobilita nestojí za nic. Takové martýrium mám skoro každý den a tchyně nechce jít do pečováku s celodenní péčí. Nevím, jak dlouho vydržím.

Když dcera dostudovala, myslela jsem si, že se budu mít konečně dobře - mít čas na sebe a na svoje koníčky.

Nestěžuji si, ale jsem nesmírně blbá, že se o babu tak starám. Myslete si o mně, co chcete, ale babiznu bych násilně do starobince nedala, měla bych strach z božích mlýnů, které semelou vše.

Motto: Tělo do hrobu má jít ztrhané, a ne odpočinuté.

Na závěr krásný vtip: Paní učitelka se ptá dětí, co dělají ráno, když se probudí. Pepíček říká: „Já ráno vstanu a jdu se vysrat!“ „Pepíčku, ty jsi ale sprostý. Čím je tvůj tatínek?“ „Dlaždičem.“

Paní učitelka se ptá Aničky, co ona dělá ráno. Anička: „Já ráno vstanu a čtu si knihu.“ Paní učitelka se zaraduje: „A čím je tvůj tatínek?“ „Doktorem.“ „A jak dlouho si čteš, Aničko?“ „No, než se vyseru!“

Mějte se lepší, než se mám já, arjev.

Vypadala jste někdy jako cvok, povedlo se vám spáchat nějakou bláznivinu? Máte ve svém albu potrhlou fotku?Podělte se s ostatními! Vaše příspěvky budeme v průběhu celého dne zveřejňovat. Na ty nejlepší čeká odměna! Své příběhy nebo fotky s krátkým komentářem posílejte na e-mail redakce@zena-in.cz

Reklama